Rím 18. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Vadim Ghirda)
 
Vplyvného člena talianskej zločineckej organizácie ‘Ndrangheta zatkli po tom, čo strávil tri roky na úteku, väčšinou v Nemecku. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na sobotňajšie oznámenie talianskej polície

Ilustračné foto

Luigiho Abbruzzeseho (28) našli v súkromnom dome v meste Cassano allo Ionio v juhotalianskom regióne Kalábria. V čase zatknutia mal pri sebe dve ručné strelné zbrane, náboje a falšované doklady totožnosti, uviedla polícia v e-mailovom vyhlásení.
Policajtom sa ho podarilo obkľúčiť v dome, keď sa dozvedeli, že sa z Nemecka vrátil do rodnej Kalábrie, kde sa “dlhý čas skrýval”, dodala polícia.
Abbruzzeseho odsúdili v neprítomnosti na 20 rokov väzenia za nelegálne obchodovanie s drogami. Mafián údajne riadil veľký gang pašerákov drog.
Jeho zločinecká organizácia pašovala kokaín z Kolumbie, heroín z Afganistanu a marihuanu z Albánska, informoval na tlačovej konferencii miestny prokurátor Nicola Gratteri.
‘Ndrangheta pôvodne pochádza z regiónu Kalábria, ktorý tvorí na mape “špičku talianskej čižmy”, a stala sa najmocnejšou mafiou na svete, tromfla teda aj sicílsku mafiu Cosa Nostra.
‘Ndrangheta je výrazne rozšírená v Európe, Severnej Amerike a Austrálii a v Nemecku je pokladaná za najaktívnejšiu zločineckú organizáciu, pripomenula agentúra DPA.
 
Príspevok Bossa ‘Ndranghety zatkli po návrate z Nemecka, kde sa ukrýval zobrazený najskôr Hlavné správy.