Teherán 7. mája 2019 (HSP/Sana.sy/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)

Poslanec iránskeho parlamentu a člen Výboru pre zahraničnú politiku a národnú bezpečnosť islamského poradného zhromaždenia Iránu Alaeddin Boroujerdi v rozhovore pre domácu televíznu stanicu Al-Alam News vyhlásil, že európske štáty kvôli nátlaku zo strany USA nesplnili svoje záväzky jadrovej dohody uzavretej s Iránom. Prezradil, že Irán bol donútený podpísať túto dohodu, ktorá je pre krajinu nevýhodná 

Ilustračné foto

Podčiarkol, že súhlas Iránu s podpísaním danej jadrovej dohody je výberom medzi zlým a najhorším. Pripomenul, že v ostatnom období Rada bezpečnosti OSN prijala šesť rezolúcií proti Teheránu a na Irán uvalili ťažké bremeno tvrdého embarga. Podotkol však, že Irán sa nevzdásvojich zákonitých práv na obohatenie uránu a dovedenie ho do úrovne 40%.

Sýrska informačná agentúra SANA cituje jeho slová, keď vylúčil možnosť vojenského útoku USA na Irán. Vysoko hodnotil úroveň vojenského potenciálu Iránu, upozornil na to, že jeho krajina má vysoko presné rakety, ktoré sú schopné poslať na dno najnovšie americké lietadlové lode v prípade, ak USA podniknú nepriateľské kroky proti Iránu.

Eugen Rusnák

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj