Moskva 19. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Dmitri Lovetsky)
 
Boris Titov, neúspešný kandidát prezidentských volieb v Rusku, označil síce nedeľné hlasovanie za “šou”, ale ocenil, že prispelo k tomu, aby sa k veľkému počtu občanov dostala myšlienka o nutnosti zmeny ekonomického modelu krajiny. Informovala o tom agentúra Interfax.

Muž a žena si prezerajú plagát s prezidentskými kandidátmi vo volebnej miestnosti v Petrohrade počas prezidentskýich volieb 18. marca 2018

Titov, ktorý kandidoval za Stranu rastu a je splnomocnenom pre ochranu práv podnikateľov, poznamenal, že predvolebnú kampaň sa snažil využiť aj na to, aby ukázal, že Rusko potrebuje zmenu ekonomického modelu, ústup od surovinovej ekonomiky a rast príjmov obyvateľstva. Domnieva sa, že vďaka kampani pred prezidentskými voľbami sa táto koncepcia jeho strany stala pre voličov ľahšie identifikovateľná.
Uznal, že ako kandidát možno nezískal veľmi veľa hlasov, ale “sú to hlasy osobitej kvality” – od riadiacej a intelektuálnej elity Ruska, a preto “nemôžu zostať nevypočuté”.
Titov preto vyjadril nádej, že “prezident im bude načúvať” a ich program “sa stane základom ekonomického rozvoja krajiny”. Titov v tejto súvislosti zdôraznil, že Rusko nemá inú možnosť: buď sa vráti späť, k životnej úrovni 90. rokov, alebo bude napredovať, smerom k ekonomike založenej na aktivite samostatných vzdelaných ľudí.
Z výsledkov zverejnených po spracovaní 99,83 percenta protokolov vyplýva, že Borisa Titova v nedeľu volilo 555.189 voličov, čo je 0,76 percenta všetkých voličov. Titov tak spomedzi ôsmich kandidátov skončil na šiestom mieste.
 
Príspevok Boris Titov: Rusko musí zmeniť svoj ekonomický model zobrazený najskôr Hlavné správy.