Bratislava 2. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-bax)
 
Televízia Markíza priniesla informácie o tom, že Alena Zs., koncová objednávateľka vraždy Jána Kuciaka, mala v minulosti kontaktovať vtedajšieho podnikateľa, dnes už poslanca parlamentu Borisa Kollára s prosbou o finančnú výpomoc

Na snímke predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár

Boris Kollár (Sme Rodina) Markíze potvrdil, že sa s ňou v tejto súvislosti stretol a pomohol jej. Pri stretnutiach mu mala núkať pozemky, nehnuteľnosti a spomínala mu, že ich núka aj Kočnerovi. “Stále niečo ponúkala,” povedal Kollár pre TV Markíza.
“Napísala mi sms omylom, tak som s ňou začal komunikovať”, hovorí Kollár, pričom sa s ňou mal celkovo stretnúť asi trikrát. Iniciatíva mala vychádzať z jej strany – prišla za ním, prosila peniaze pre svoju dcéru, na čo Kollár hovorí, že to nebolo nič výnimočné, lebo o pomoc ho žiada veľa ľudí.
„Nejaké peniaze som jej dal. Pôsobila na mňa ako normálna žena, ktorá nevie uživiť decko. Nemal som pocit, že je nejaká kšeftárka, a odvtedy nič,“ pokračoval Kollár.
Podľa tvrdení susedov sa mala Alena v mladosti živiť v Taliansku istými službami pre solventných pánov a odtiaľ nabrať znalosti taliančiny. Následne mala figurovať vo viacerých talianskych firmách na Slovensku a pôsobiť aj ako tlmočníčka – odtiaľ plynuli dohady, že tlmočila pre Kočnera, ktorého zároveň médiá označovali za krstného otca dieťaťa obvinenej.
Kočnera dnes presunuli z väzby v Justičnom paláci v Bratislave do väznice v Leopoldove. Neoficiálne zdroje hovoria o bezpečnostných dôvodoch tohto presunu. Medzitým sa Kočner nechal počuť, že titul krstný otec mu prináleží len vo vzťahu k dvom dnes už dospelým mužom. Za pravdu mu dala aj matka samotnej obvinenej, ktorá uviedla, že jej vnučka ani nie je pokrstená a že Kočner sa jej raz predstavil ako “krstný otec”, po tom, ako pomohol jej dcére so zapadnutým autom v snehu.
 
Príspevok Boris Kollár v minulosti finančne pomohol obvinenej Alene Zs.: “Pýtala peniaze na dieťa, nemal som o nej pocit, že je nejaká kšeftárka” zobrazený najskôr Hlavné správy.