Bratislava 10. júla 2017 (HSP/Foto:Screenshot:Video)

Predseda strany Sme rodina Boris Kollár sa pustil do sociálnej vlády Róberta Fica. Zistil, že zrušenie bonifikácie hypotekárnych úverov pre mladých a ich nahradenie daňovým bonusom, bude v skutočnosti znamenať zníženie podpory od štátu o polovicu. K vládnemu návrhu, ktorý prichádza v čase, keď sa ekonomike darí uviedol následovné:

Na snímke predseda strany Sme rodina Boris Kollár

Každý deň počúvame od premiéra Fica ako ekonomika napreduje a ako sa nám darí. Tesne pred prázdninami podala vláda do parlamentu návrh, kde vám chcú zvýšiť daň z nehnuteľností o 300 až 900 %. Jediných osem poslancov, ktorí hlasovali proti, boli poslanci zo Sme rodina. Aj vďaka tomu, že sme na to upozornili, sa vytvoril tlak ľudí proti takému nezmyslu. Potom sa začali krútiť, že oni to tak nemysleli a že do druhého čítania dajú pozmeňovací návrh. To znamená, že treba s nimi bojovať.

No a čo nám vláda zas pripravuje? Máme tu bonifikovanú hypotéku pre mladých ľudí do 35 rokov. Ak si vezmete takúto hypotéku, štát vám zaplatí 2 % a 1 % finančný ústav. No a čo vymyslel Róbert Fico od 1. 1. 2018? Ide vám to zobrať a nahradiť daňovým bonusom. Tak sme si to prepočítali. Ak zoberiete hypotéku 50 tisíc, za 5 rokov ušetríte 3500 eur. Toto sa nahradí daňovým bonusom. Ten sme prepočítali a zistili sme, že takto vám štát pomôže len s 1800 eurami. Takže znova vás idú ošidiť o 1700 eur, teda skoro o polovicu! Toto je predstava vlády o sociálnom štáte. Demografická krivka nám padá a my ideme pomôcť mladým rodinám tak, že ich ideme ešte viac ošklbať! Robo! Aj proti tomuto sa ti postavíme a budeme proti tomu bojovať! Vyhlásil na záver Boris Kollár.

Video si môžete pozrieť tu: