Bratislava 21. decembra 2016 (HSP/Foto:Screenshot )

Boris Kollár, predseda strany Sme rodina, sa vyjadril k teroristickému útoku v Berlíne, ktorý ho poňal z iného uhla pohľadu, ako sa pri týchto tragédiách zvykne:

Je to atak, ktorý začal v Paríži, pokračoval v Bruseli, Nice a teraz Berlín. Humánny treba byť k ľuďom, ktorí si to zaslúžia. My sme takíto boli a čoho sme sa dočkali?

Boris Kollár predseda strany Sme rodina

Boris Kollár predseda strany Sme rodina

Pľuvancu do tváre a teroristických útokov. S každým by sa preto malo hovoriť tak, aby tomu rozumel. Keď tu príde nejaké etnikum, civilizácia, pomaly na úrovni stredoveku a našu ústretovosť a vľúdnosť považuje za slabosť, tak treba začať hovoriť s nimi tak, aby tomu rozumeli. Tieto veci sa dajú veľmi rýchlo vyriešiť, stačí pár mesiacov a pekne pôjdu späť. Pretože, keď to neurobíme teraz, tak o 15-20 rokov už s tým nepohneme.

A preto sa to musí urobiť teraz, lebo tým Berlínom to nekončí. Kým sa nezbavíme tých slniečkárskych extrémistov vo vedení Európy, tak sa nezbavíme tohto problému. Našťastie na Slovensku sedia zatiaľ len v prezidentskom paláci. Hovoria nám, aby sme si na to zvykli, že sa s tým nedá nič robiť a aby sme sa tomu prispôsobili. Tak, vážení, ja sa tomu prispôsobovať nebudem a Slovensko si nezvykne! Pokiaľ budem v politike, tak budem proti tomu bojovať.

Tu si môžete pozrieť video k článku: