Bratislava 7. marca 2017 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

1.marca sa v trnavskom ArtKlube uskutočnili diskusia, s názvom ”Hovorme o extrémistoch,” tejto diskusia sa zúčastnilo aj mnoho Benčíkovích oponentov, tí mú kládli neprijemne otázky. 

Na snímke bloger Ján Benčík

Moderátom podujatia bol Samuel Marec, a bloger, aktivista a držiteľom ocenenia Biela vrana Ján Benčík, ktorý je známym ”bojovníkom proti fašizmu.” Ten sa v svojich blogoch zameriava na ”extrémistov.”

Teraz sa však karta trošku obrátila, za fašistu ho označil líder strany Sme rodina Boris Kollár. Ten dokonca Benčíka vyzval, aby vrátil ocenenie Biela vrana.

„Tento udavač ŠT Benčík sa pekne chytil do pasce! On je vlastne fašista! Farizej! Lajkuje a podporuje človeka ktorý tvrdí a popiera holokaust popiera genocídu ktorú majú na svedomí Banderovci! Zavraždili státisíce ľudí! A takéhoto človeka udavač Benčík podporuje a to len kvôli tomu lebo polial farbou sochu Biľaka! Pán udavač Benčík vráťte ocenenie Biela vrana! Nezaslúžite si ho ste fašista a podporovateľ Banderovcov! Nemáte viac morálne právo mať toto ocenenie! A nakoniec dobrá správa pre vás, udávať môžete naďalej aj bez tohoto ocenenia,“ napísal líder strany Sme rodina, na sociálnu sieť Facebook.

Video z diskusie v trnavskom ArtKlube:

Samuel Poništ