Boris Kollár o snahe premiéra byť v jadre EÚ: Je premiér príčetný?

Bratislava 4. júna 2017 (HSP/Foto:BK)

„Premiér Fico v poslednej dobe vyhlasuje kade chodí, že musíme byť v jadre Európskej únie. Ja sa pýtam, je tento človek príčetný? Ešte nevieme čo to znamená byť v jadre a už kváka, že tam musíme stoj čo stoj byť!“
Na snímke predseda strany Sme rodina Boris Kollár

Snahy premiéra Fica, aby sme boli v budúcom jadre Európskej únie bez toho, aby sme vedeli čo to bude obnášať skritizoval predseda strany Sme rodina Boris Kollár:
Ľudia keď si vy zavoláte nejakého inštalatéra, lebo vám tečie potrubie a poviete mu, že si ho musíte zobrať, lebo iného inštalatéra nemáte, tak ako to dopadne? Normálne by pýtal 20 eur, takto vám povie 200 eur, lebo vie, že nemáte na výber. A takto sa chova slabomyseľný človek, ktorý dopredu povie, že musíme byť v jadre, aj keď ešte nevieme, aké tam budú podmienky.
Čo to znamená byť v jadre? Pravdepodobne tá dvojrýchlostná Európa bude. Do jadra zrejme budú môcť ísť tí, čo majú euro, tak toto spĺňame. Ale byť v jadre bude pravdepodobne znamenať stratu ďalších slobôd. Možno budeme mať spoločného ministra financií a nebudeme si ako Slovensko môcť určovať vlastné dane. Možno budeme musieť príjmať toľko utečencov, koľko nám Brusel nakáže a bez reptania, veď ste v jadre! Veď dopredu nám tu slabomyseľný premiér vykrikuje, že my musíme byť v jadre! Veď sa k nemu budú chovať ako k onuci. Myslíte že s ním bude niekto o niečom rokovať? Nie! Dajú mu podpísať zmluvu, toto podpíš inak nie si v jadre. Lebo vedia že už predtým vykrikoval, že tam musíme byť za každú cenu.
Ja som kategoricky proti, ešte nevieme čo a už tu vykrikujeme, že chceme tam byť! Aká to je východzia pozícia? Tu je vidieť, že premiér nikdy v živote nepodnikal, že keď sa narodil, išiel rovno do KSČ a potom do parlamentu, kde sedí 27 rokov. On nikdy nevyjednal nič, nikoho nezastupoval, on nevie čo to je súkromný sektor a starať sa o seba. Všetko mal vždy zaplatené zo štátneho a takto sa aj chová, že musíme byť v jadre. A čo keď nám povedia, že musíte brať tisíce a tisíce migrantov a  platiť im 2000 eur mesačne, čo potom? Potom nám povedia, ale veď váš pán premiér to podpísal.

Celé video tu:

ZDROJ >>

Komentujte :)