Bratislava 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Andrejovi Dankovi, ktorý vypovedal koaličnú zmluvu, nejde o položenie vlády, ale iba o prekrytie škandálu jeho strany. Domnieva sa predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár.
Na snímke poslanec Boris Kollár (Sme Rodina)

„Netešte sa, Andrej Danko nejde položiť vládu. Je to z môjho pohľadu na 99 percent len hra na ‘oblbnutie’ vás, ľudí,“ reagoval vo videokomentári na sociálnej sieti Kollár na krok predsedu SNS, ktorý dnes oznámil, že vypovedal koaličnú zmluvu.
Šéf opozičného hnutia vysvetlil, že v koalícii „vybuchol“ obrovský škandál, ktorý sa týka eurofondov na vedu a výskum. Ten podľa Kollára potrebuje Danko prekryť „ešte väčším rachotom“.
„Stopercentne je to len jedna jediná vec. Lietajú v obrovskom škandále. Chceli nám ukradnúť budúcnosť a prekryť to môžu len väčšou vecou. Tak teraz nás budú ‘oblbovať’, že potrebujeme otvoriť koaličnú dohodu, preto lebo štátu sa dobre darí a treba myslieť na ľudí. ‘Houby s mákem’. V prvom rade myslia na seba,“ doplnil Kollár.
Danko dnes vypovedal koaličnú zmluvu. Zdôvodnil to absolútnou nevyhnutnosťou prenastavenia pravidiel v koalícii. TASR o tom informovala šéfka komunikácie parlamentu Zuzana Čižmáriková.
“Týmto spôsobom vypovedám koaličnú zmluvu podpísanú 1. septembra 2016 medzi stranami Smer-SD, SNS a Most-Híd,” napísal svojim koaličným partnerom. Ako dôvod uviedol absolútnu nevyhnutnosť prenastavenia pravidiel v koalícii, novú úpravu pomerov a vzťahov. Taktiež stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.
Danko koaličným partnerom navrhuje bilaterálne, resp. multilaterálne rokovania s vedením SNS o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.