Londýn 23. júna 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rui Vieira)

Britské média v nedeľu kritizovali favorita na post lídra konzervatívnej strany Borisa Johnsona za to, že sa odmietol vyjadriť k piatkovému policajnému zásahu v jeho byte, informovala agentúra DPA

Na snímke Boris Johnson

Johnson na sobotňajšej regionálnej konferencii Konzervatívnej strany opakovane odmietol komentovať správy o ostrej výmene názorov medzi ním a jeho partnerkou Carrie Symondsovou.

Susedia v noci na piatok privolali políciu do bytu Johnsona a Symondsovej po tom, ako počuli hlasnú hádku sprevádzanú výkrikmi a buchotom. Polícia prišla na miesto, no podľa jej slov nebol dôvod na zákrok.

Johnsonovo mlčanie dokonca kritizovali aj konzervatívne bulvárne denníky ako The Sun, ktorý podľa DPA zo správ o piatkovom incidente upodozrieval “sprisahanie lavice”.

Johnson je najväčším favoritom na post nového lídra Konzervatívnej strany, ktorý sa zároveň stane britským premiérom. Spolu so súčasným ministrom zahraničných vecí Jeremym Huntom vo štvrtkovom hlasovaní postúpil do záverečnej fázy voľby, v ktorej o budúcom lídrovi do konca júla v korešpondenčnom hlasovaní rozhodne približne 160.000 členov Konzervatívnej strany.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj