Bombový útok v Somálsku na trhovisku v Mogadiše si vyžiadal 20 mŕtvych

Mogadišo 26. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Farah Abdi Warsameh)

Auto naložené výbušninami explodovalo na trhu plnom ľudí

Najmenej 20 mŕtvych a približne 30 zranených si dnes vyžiadal bombový útok, ku ktorému došlo na trhovisku v somálskej metropole Mogadišo. Oznámila to agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady a správy očitých svedkov.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Auto naložené výbušninami explodovalo na trhu plnom ľudí v mogadišskej štvrti Waaberi pri pobreží Indického oceánu. K útoku sa prihlásil somálska militantná skupina aš-Šabáb.

Medzi obeťami je množstvo drobných predajcov. Atentátnik odstavil auto v blízkosti kontrolného stanovišťa somálskych bezpečnostných síl a výbušniny odpálil na diaľku.

Z miesta činu sa pokúsil ujsť, čo sa mu však nepodarilo. Napokon skončil v rukách polície a poskytol jej cenné informácie o zákulisí prípravy útoku.

V nepokojnom Somálsku momentálne platia sprísnené bezpečnostné opatrenia, keďže sa tam budú 30. novembra konať prezidentské voľby.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.