Clermont 7. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)

Bývalý majster sveta v behu na 100 metrov z Dägu 2011 Yohan Blake vyhral stovku na mítingu NTC Pure Athletics v Claremonte na Floride časom 9,98 sekundy (vietor +0,3 m/s). V tomto roku tak ako tretí v poradí po Nigérijčanovi Odudurom (9,94) a Skyersovi z Kuby (9,98) prelomil 10-sekundovú hranicu

Na snímke Yohan Blake

Dvadsaťdeväťročný Jamajčan bol najrýchlejší i v rozbehoch, kde mu namerali 10,01 sekundy. Blake, ktorý bol dlhé roky tieňom chýrneho Usaina Bolta, je druhý najrýchlejší muž sveta v histórii, v roku 2012 prešprintoval na mítingu v Lausanne stovku za 9,69.

Výrazne menej ako Blakovi sa v Claremonte darilo ďalšiemu bývalému svetovému šampiónovi (2007) Tysonovi Gayovi. Tridsaťšesťročný Američan sa na 100 m po rozbehových 10,36 vo finále už nezlepšil (10,43).

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj