Washington 16. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Leo Alvarez)
 
Poradca amerického prezidenta John Bolton vyhlásil, že predstavitelia veliteľstva ozbrojených síl Venezuely tajne rokujú s opozíciou. Skrývajú to údajne pred venezuelským prezidentom Nicolasom Madurom.

Na snímke venezuelský opozičný líder Juan Guaidio

V rozhovore pre televíziu Fox News poradca Donalda Trumpa oznámil, že venezuelskí generáli rokujú s opozičnými lídrami.
“Kľúčoví politici a generáli, ktorí podporujú Madura, stále rokujú s opozíciou. Prezident (Maduro) to nevie, prebieha to tajne, ale konajú,” povedal Bolton.
Nedávno Bolton vyzval, aby venezuelskí vojaci podporili opozíciu. Okrem toho pohrozil nepriateľom venezuelského opozičného lídra Juana Guaida.
20. mája 2018 vo Venezuele prebehli predčasné voľby a podľa ich výsledkov sa Maduro druhýkrát stal prezidentom krajiny, inaugurácia prebehla 10. januára. Zároveň celá rada štátov vrátane USA, štátov EÚ a 13 latinskoamerických štátov, neuznávajú výsledky volieb.
23. januára sa na pozadí protestných akcií opozície vo Venezuele predseda parlamentu Juan Guaidó vyhlásil za dočasného prezidenta. Politika podporili Spojené štáty. Nikolas Maduro reagoval prerušením diplomatických vzťahov s Washingtonom a Biely dom obvinil z pokusu o štátny prevrat.
 
 
Príspevok Bolton informoval o tajomnom rokovaní venezuelských generálov s opozíciou zobrazený najskôr Hlavné správy.