Bratislava 31. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook)

Spoločnosť Bolt, popredná európska platforma na sprostredkovanie osobnej prepravy autami, zavádza v Bratislave službu donášky jedla Bolt Food. Bude rozvážať jedlá z viac než 50 reštaurácií aj čerstvé potraviny. Ako spoločnosť v utorok informovala, prioritou tejto služby hlavne v súčasnosti zostáva bezpečnosť zákazníkov aj partnerských vodičov. Predaj alebo nákup jedla je bezkontaktný, vodič donesie a nechá objednané jedlo na mieste určenom zákazníkom, k ich osobnému styku teda nepríde

Na snímke logo spoločnosti Bolt

„Bolt má na Slovensku státisíce zákazníkov a doručovanie jedla je už nejaký čas najžiadanejšou požiadavkou na ďalší produkt. Infraštruktúra a skúsenosti, ktoré sme si vybudovali v našom globálnom podnikaní v oblasti prepravy osôb, nám poskytujú dobrý základ na rozšírenie tejto služby aj v Bratislave,“ povedal regionálny manažér Boltu pre strednú Európu Roman Sysel. Aby možnosť vyskúšať si novú službu malo čo najviac ľudí, rozhodli sa rozvážať jedlo do troch kilometrov zdarma. Službu Bolt Food prvýkrát uviedli na trh v Estónsku v marci 2019, dostupná je aj v Lotyšsku a Litve.

Súčasťou opatrení vlády proti šíreniu koronavírusu je od 16. marca aj zastavenie prevádzky taxislužieb na prepravu osôb, môžu prevážať iba tovar, resp. stravu.

Bolt vznikol v roku 2013, v súčasnosti funguje v 35 krajinách po celom svete. Na Slovensku je to najväčšia platforma na sprostredkovanie osobnej dopravy autami. V súčasnosti u nás Bolt pôsobí v siedmich mestách, v roku 2017 začal ešte ako Taxify v Bratislave a v roku 2018 rozšíril činnosť v ďalších šiestich mestách – v Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici, Nitre, Prešove a Trnave. Slovensko je podľa počtu miest v rámci značky na štvrtom mieste zo všetkých krajín.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj