Bolívijský letecký úrad pozastavil po havárii činnosť charterových aerolínií LaMia

Bogota 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andres Dorado/Bolivian Soccer Federation)

Bolívijský úrad pre civilné letectvo pozastavil dnes na neurčito činnosť leteckej spoločnosti LaMia v reakcii na haváriu letu týchto aerolínií v Kolumbii.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Charterové lietadlo spoločnosti LaMia havarovalo v pondelok na ceste do mesta Medellín v Kolumbii, pri tragédii zahynulo 71 zo 76 cestujúcich. Na palube lietadla sa nachádzali členovia brazílskeho futbalového mužstva Chapecoense a športoví novinári.
Úrady dnešné rozhodnutie ohľadne dotknutej leteckej spoločnosti bližšie nekomentovali, napísala agentúra AP.

Kolumbijské médiá dnes zverejnili nahrávku pilota lietadla krátko pred haváriou. Z jej kontextu vyplýva, že príčinou pádu lietadla mohla byť skutočnosť, že stroju došlo palivo.

Vyšetrovatelia oficiálnu príčinu havárie ešte nezverejnili. Predpokladá sa, že analýza udalostí bude trvať niekoľko mesiacov. Aerolínie LaMia založili vo Venezuele v roku 2009, v súčasnosti však spoločnosť sídli v Bolívii.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.