La Paz 14. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Explózia v bolívijskom meste Oruro usmrtila v utorok neskoro večer dvoch ľudí a zranila ďalších desať osôb. Nešťastie sa stalo v tom istom meste, kde výbuch počas víkendových fašiangových slávností pripravil o život osem ľudí a ďalších 40 zranil.
Hasiči na mieste výbuchu nádrže so skvapalneným plynom blízko ulice, kadiaľ mal prechádzať tradičný karnevalový sprievod, 10. februára 2018 v bolívijskom meste Oruro

Víkendový výbuch pripisujú úrady úniku plynu z nádrže, pripomína agentúra AP.
Minister vnútra Carlos Romero uviedol, že po najnovšej explózii zadržali troch podozrivých a polícia príčinu tragédie vyšetruje.
Výbuch nastal v Orure v regióne Altiplano, len niekoľko budov od miesta, kde došlo k explózii v sobotu večer. Podľa slov ministra vyšetrovatelia stále zisťujú príčinu prvého výbuchu, aby preverili, či naozaj nastal pre zlé napojenie na nádrž s plynom, ako sa pôvodne predpokladalo.
Romero vyhlásil, že explózia v utorok neskoro večer vyhĺbila kráter “značných rozmerov” a podľa polície ju nespôsobil únik plynu.
Minister dodal, že do väzby vzali bolívijský pár, ktorého auto utorkový výbuch značne poškodil. Zakrátko zadržali aj tretiu osobu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.