Bola vytvorená komisia, ktorá má posúdiť pripravovaný podnet ministerky Žitňanskej ohľadom výrokov Štefana Harabina

Bratislava 24. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR/Pavol Zachar)

Päťčlenná etická komisia vznikla v súdnej rade 18. decembra tohto roka, aby preskúmala výroky Štefana Harabina
Na snímke podpredsedníčka vlády SR a ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská

Po ich preskúmaní má zvážiť jeho prípadné ďalšie disciplinárne stíhanie. Komisiu tvorí päť členov rady, zastúpenie majú po jednom nominanti prezidenta, vlády SR, Národnej rady SR a dvaja členovia sú zástupcami spomedzi sudcov.
Harabin k vytvoreniu komisie uviedol:
„Ak sa ideme rozprávať o mojich evidentne pravdivých výrokoch, dobre vieme, že platí ústavné právo na slobodu prejavu aj u sudcu. Čo sa týka etickej komisie v rámci súdnej rady, nemala byť vytvorená, pretože Ústava Slovenskej republiky nedovoľuje zriaďovať poradné orgány sudcovi na to, aby mu radili ako má rozhodnúť. Taktiež u sudcu nemôže byť skúmaná etika, pretože sudcom sa môže stať iba človek etických zásad“.
Zároveň pripomenul aj neúspešné disciplinárne konania voči senátu v zložení Štefan Harabin, Gabriela Šimonová a Viliam Dohňanský zo strany predsedníčky najvyššieho súdu Daniely Švecovej.
„Aj pani Švecová chcela náš senát stíhať za právny názor a pošpinila verejne naše mená. V tomto prípade sme už podali predžalobný návrh na odškodnenie vo výške 200-tisíc eur. Ak v tomto chce pani predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková, pokračovať, nech sa páči, opäť sa na tieto právne omyly poskladajú daňoví poplatníci,“ pripomenul Harabin.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)