Komárno 19. októbra 2018 (HSP/Bumm/Foto: Bumm)
 
Regionálny internetový portál Bumm.sk z Komárna priniesol autentické svedectvo nešťastnej matky Ronalda Riga, záhadného mladíka spájaného v súvislosti so zverejnením policajného identikitu v prípade vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Ronald Rigó

Zronená matka Martina poskytla necenzúrované stanovisko ako reakciu na reportáž mainstreamového média Kriminoviny TV JoJ.
Pretože reportáž vyšla iba v maďarčine, ponúkame našim čitateľom jej preklad.
Nevinne a bezdôvodne potupili a pranierovali Ronalda Rigu (24 +), ktorého identikit využili orgány činné v trestnom konaní. Matka Ronalda Martina reaguje na smrť svojho syna, ktorú si nevie vysvetliť.
V partnerskom zväzku so zadržaným M. M. žila iba od júna tohto roku. Jej syn bol podľa nej veľmi slušný chlapec, bavilo ho kutilstvo v elektrotechnike. Žil s družkou, za ktorou sa odsťahoval v lete do Žiliny.
Práve tu ho zadržali kukláči, ktorí ho odviedli v pyžame a v papučiach na prehliadku nebytových priestorov na samotu v Dedine Mládeže v okrese Komárno. Tu žil polroka syn utiahnutým životom v usadlosti Malý ostrov, odkiaľ občas chodieval za priateľkou do Žiliny.
Ronald bol spôsobmi, akými ho zadržali a ponížili, mimoriadne otrasený, ako uviedla matka.
Jeho matka Martina 17. októbra v stredu natrafila na svojho obeseného syna na pôjde v usadlosti Malý ostrov.
Matka sa zhovárala so synom iba deň predtým. Jej syn vtedy sršal optimizmom a dobrou náladou. Vymaľoval dom v usadlosti a tešil sa z novej práce. Preto je nepochopiteľné, že si odrazu sám siahol na život.
 
Príspevok Bola to naozaj samovražda, alebo už niekto upratuje? Matka Ronalda Riga, muža z identikitu, pochybuje. Práve si vybielil dom a tešil sa z novej práce zobrazený najskôr Hlavné správy.