Moskva 12. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Dylan Martinez )
 
Viktória Skripaľová hovorí o únose svojej sesternice Júlie Skripaľovej britskými špeciálnymi službami, keďže sa jej nemôže dovolať. Predpokladá, že britské špeciálne služby Júliu zadržiavajú

Na snímke dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julija

V rozhovore pre „Izvestia“ Viktória Skripaľová vyhlásila, že jej sesternicu uniesli agenti Londýna, a preto sa nemôže vrátiť do Ruska. „Prečo k nej nepúšťajú ruských diplomatov a príbuzných, nedovoľujú jej vystúpiť v televízii? Myslím si, že ju zadržiavajú, najpravdepodobnejšie na vojenskej základni, aby bola izolovaná od sveta, od médií,“ povedala Viktória Skripaľová.
Ďalej predpokladá, že ju môžu držať aj v chemickom laboratóriu Porton Down. Veľká Británia podľa nej pokojne mohla zinscenovať otravu jej príbuzných v Salisbury, aby našla spôsob zostrenia vzťahov s Ruskom. Júliu potrebujú na manipuláciu verejnej mienky, dodala.
„Ja i ďalší príbuzní sme sa neraz pokúšali dovolať i písať správy pre Júliu. Všetko bez odpovedí. I keď ostatný raz, ako sme sa spolu rozprávali, povedala, že môže slobodne používať telefón a že sa chce vrátiť do Ruska. Veď Júlia tu má nehnuteľnosť, majetok, nakoniec, tu je celý jej život,“ povedala Viktória.
Podľa srspol.sk
Príspevok Bola Júlia Skripaľová unesená Britmi? zobrazený najskôr Hlavné správy.