Duma 8. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Ghouta Media Center via AP)
 
Bojovníci radikálnej skupiny Jais al-Islam, ktorí obsadili mesto Dúmá vo Východnej Ghúte, požiadali sýrsku vládu o vyjednávanie, uvádza agentúra SANA s odvolaním sa na zdroj.

Ilustračné foto: Východná Ghúta

“Vláda začne rokovania do dvoch hodín,” uviedla agentúra.
Podľa zdroja prišla príslušná žiadosť po masívnych útokoch radikálov počas vojenskej operácie vládnych síl. Tiež sa uvádza, že vláda súhlasila s konaním “s cieľom záchrany civilistov a prepustenia väzňov”.
Vládne sily začali operáciu v Dúme po tom, čo bojovníci Jais al-Islam prerušili prímerie a zahájili raketovú a mínometnú paľbu po centre Damasku a jeho okolia, čo viedlo k smrti siedmich ľudí.
Okrem toho v piatok večer teroristi otvorili paľbu na humanitárny koridor v Muhajam al-Wafedín. Sýrske letectvo reagovalo tým, že niekoľkokrát zaútočili na pozície radikálov.
Dúmá zostáva poslednou baštou teroristov vo Východnej Ghúte. Vďaka dohodám, ktoré sa dosiahli predtým, všetci bojovníci Failaka ar-Rahmán a ich rodiny boli schopní vystúpiť z mesta do provincie Idlib a na začiatku týždňa skupina bojovníka Jais al-Islam opustila posledné mesto v Ghúte.
 
Príspevok Bojovnici Jaiš al-Islam v Dúme požiadali o jednanie s vládou zobrazený najskôr Hlavné správy.