Kábul 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)

Neznámi ozbrojenci zaútočili na dom afganského poslanca v hlavnom meste Kábul a zabili osem ľudí

Zákonodarca vyviazol zo zraneniami, ktoré utrpel počas úteku po tom, ako skočil zo strechy svojho domu. K zodpovednosti za tento útok sa prihlásilo afganské fundamentalistické hnutie Taliban.

Ilustračné fotoIlustračné foto

O niekoľko hodín trvajúcom incidente, ktorý sa stal v stredu neskoro večer, informovala dnes afganská polícia. Taliban vyhlásil, že zaútočil na schôdzku armádnych funkcionárov.

Policajt Sádik Murádí uviedol, že ozbrojenci zaútočili na dom poslanca Míra Valího, člena zákonodarného zboru za nepokojnú provinciu Helmand v južnom Afganistane.

Boj militantov s poslancovou ochrankou trval niekoľko hodín. Útok napokon neprežilo osem osôb vrátane Valího rodinných príslušníkov, priateľov a členov ochranky.

Afganský prezident Ašraf Ghaní tento útok, pri ktorom sa podarilo zabiť troch ozbrojencov, odsúdil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.