Bohatý rumunský podnikateľ odsúdený za korupciu zomrel na infekciu

Bukurešť 24. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)

Vo veku 68 rokov zomrel jeden z najbohatších Rumunov, podnikateľ Dan Adamescu, ktorý si vo väzení odpykával trest za korupciu

Vo veku 68 rokov zomrel jeden z najbohatších Rumunov, podnikateľ Dan AdamescuVo veku 68 rokov zomrel jeden z najbohatších Rumunov, podnikateľ Dan Adamescu

Podnikateľova nevesta Adriana Constantinescová informovala rumunskú televíziu, že Adamescu zomrel dnes v súkromnej nemocnici, kam ho predtým previezli z väzenia na liečenie infekčného ochorenia.

Rumunský súd Adamesca v máji 2016 odsúdil na štyri roky a päť mesiacov odňatia slobody za to, že v decembri 2013 inštruoval svojho právnika, aby sudcu podplatil sumou 20.000 eur.

Úplatok súvisel so súdnym vyšetrovaním prípadov platobnej neschopnosti podnikateľových spoločností. Skorumpovaný sudca bol odsúdený na viac ako 12 rokov väzenia. Adamescov právnik sa po zatknutí sudcu, ktorého podplatil, hodil v metre pod vlak.

Adamescov majetok mal v roku 2015 podľa odhadov hodnotu asi 850 miliónov lei (vyše 18 miliónov eur). Patria mu noviny Romania libera a jedna poisťovacia spoločnosť.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.