Washington 3. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ted S. Warren)

Výrobca lietadiel Boeing vyplatí odškodné vo výške 100 miliónov dolárom pozostalým po obetiach dvoch havárií lietadiel Boeingu 737 MAX. Pri oboch nešťastiach zahynulo celkovo 346 ľudí. Informovala o tom agentúra AFP

Ilustračné foto

Lietadlo typu Boeing 737 MAX 8 sa zrútilo 10. marca približne šesť minút po štarte z etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba, odkiaľ smerovalo do Nairobi v susednej Keni. Na jeho palube zahynulo všetkých 157 ľudí vrátane štyroch Slovákov.

Stroj toho istého typu, patriaci indonézskej spoločnosti Lion Air, sa zrútil vlani v októbri do Jávskeho mora, pričom zahynulo všetkých 189 ľudí na palube. Situácia po oboch tragédiách si vynútila pozastavenie prevádzky boeingov typu MAX po celom svete.

Pozostalí po obetiach oboch nešťastí požadovali od Boeingu odškodné vo výške takmer 300 miliónov dolárov.

Príčinou oboch nešťastí bola – na základe predbežného vyšetrovania – zrejme softvérová chyba, ktorú medzičasom spoločnosť Boeing priznala.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj