BMW v roku 2017 uvedie na trh novú verziu elektromobilu i3

Mníchov 27. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)

Nemecký výrobca luxusných áut BMW plánuje uviesť na budúci rok na trh novú verziu svojho elektromobilu i3 s dlhším dojazdom a modernejším dizajnom. Uviedol to dnes nedeľník Welt am Sonntag s odvolaním sa na zdroje z automobilky.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Informovala o tom agentúra Reuters. Bayerische Motoren Werke (BMW), najväčší výrobca luxusných vozidiel na svete, upraví prednú aj zadnú časť elektromobilu a vybaví ho novou batériou. Tá mu umožní prejsť na jedno nabitie viac ako súčasných 300 kilometrov, napísal nedeľník, podľa ktorého sa však dojazd elektromobilu zvýši o menej ako 50 %.

Automobilka BMW váhala a nevedela sa rozhodnúť, či má urýchliť vývoj nových elektrických áut, alebo zmodernizovať model i3. Do vývoja elektromobilov už totiž investovala obrovské sumy, ale dopyt je zatiaľ slabý. Vlani predala len 25.000 modelov i3.

BMW v snahe zvýšiť dopyt po svojich elektromobiloch už tento rok zvýšila výdrž batérie i3 o 50 %. Reuters sa zatiaľ nepodarilo získať stanovisko BMW k článku v nedeľníku Welt am Sonntag.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.