Bloomberg: EÚ urobila chybu, keď pre sídlo EMA nevybrala Bratislavu

Londýn/Praha 22. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Frank Augstein)

Komentátor uviedol, že Bratislava neuspela, pretože agentúre hrozil hromadný odchod zamestnancov, ak bude mať sídlo na Slovensku
Európska únia urobila chybu, keď presunula sídlo Európskej agentúry pre lieky (EMA) z Londýna do Amsterdamu a sídlo Európskeho orgánu pre bankovníctvo (EBA) z britskej metropoly do Paríža. Napísal to komentátor agentúry Bloomberg Ferdinando Giulgiano, ktorého názor si všimol aj spravodajský portál Novinky.cz.
Na snímke budova agentúry EMA

Podľa komentátorovho názoru je veľká škoda, že z nie úplne férových dôvodov nebola ako nové sídlo EMA vybraná pôvodne favorizovaná Bratislava. “Problém je, že agentúre hrozil hromadný odchod zamestnancov, ak by sa presunula na Slovensko, čo môže čiastočne vysvetliť inkriminované rozhodnutie,” pripustil Giulgiano.
“Nič proti Parížu a Amsterdamu, ale Európska únia mala možnosť vyslať signál výberom metropol, ktoré sú menej spojené s centrom EÚ,” mienil komentátor a dodal, že výber posilní názor, podľa ktorého sa jadro EÚ nezaujíma o perifériu.
Autor navyše konštatoval, že aj írsky Dublin a talianske Miláno, pred ktorými dostali prednosť napokon vybrané mestá, by boli dobrými voľbami. “Tieto dve mestá ležia v krajinách, ktoré boli centrom krízy eurozóny, avšak dokázali sa zotaviť,” napísal Giulgiano. “Členské štáty ich mohli vybrať, aby i ostatným krajinám v ťažkostiach ukázali, že za úspech budete odmenení”, dodal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)