Bratislava 4. júla 2019 (HSP/Sho.sk/Foto: Facebook)  

Národniari o spájaní svojich síl hovorili pomaly štvrťstoročie, fakticky od osamostatnenia Slovenska. Doposiaľ to boli iba „keci“. Nakoniec sa aspoň niektorá časť z nich začala reálne spájať, vytvára sa taký ľudový národný front. Zostávajúca časť národniarov buď váha alebo sa spájať nemieni. Ale predsa sa ľady pohli

Na snímke Martin Bago

Zatiaľ chuť spolupracovať vyjadrili zástupcovia nasledujúcich strán a hnutí: Slovenské hnutie obrody, Sloboda a priama demokracia, Doma dobre, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Slovenská národná jednota – strana vlastencov, Nový parlament, bratislavská krajská organizácia strany Národná koalícia, Práca slovenského národa, ba aj parlamentná Ľudová strana naše Slovensko. Pred voľbami horúčkovito hľadajú možnosti spolupráce a vytvárania koalícií slniečkari a liberáli a konečne sa začali spájať aj národniari.

Práve o spájaní národných síl a spolupráci národniarov budú v Slobodnom vysielači tuto nedeľu o 16.30 hod. hovoriť zástupcovia strán a hnutí, ktoré chcú spájať národniarov – Róbert Švec (SHO) a Mário Šušek (SPD).

Čerstvou novinkou je spolupráca blogera Martina Baga so Slovenským hnutím obrody. Samotný bloger vysvetlil, že konečne našiel politickú silu, s ktorou chce spolupracovať. Napísal o tom vo svojom blogu: „Milí priatelia, po všetkom tom, čo sa na Slovensku v posledných rokoch deje, som dlho uvažoval nad tým ako môžem okrem pravdivého informovania verejnosti a zverejňovania dôležitých, často zámerne nezverejňovaných a utajovaných vecí a udalostí, na ktoré sa snažím vo svojich článkoch a blogoch dlhodobo poukazovať, aj iným spôsobom pomôcť Slovensku a Slovákom. Dlho som zvažoval, ako by mala vyzerať tá najvhodnejšia forma a keďže sám človek veľa “vody nenamúti”, samozrejme aj to, ako by mal vyzerať ten najvhodnejší kolektív ľudí. Ľudí, ktorí sú mi názorovo a ľudsky najbližšie, ktorí kráčajú podobnou cestou ako ja a s ktorými sa bude dať na úrovni a priateľsky spolupracovať,“ vysvetľuje Martin Bago.

„Nakoniec, po dlhom hľadaní, zvažovaní a rozhovoroch, som takých ľudí našiel. Sú nimi ľudia zo Slovenského Hnutia Obrody (SHO), ktoré pôsobí na slovenskej scéne už od roku 2004 (teda 15 rokov) ako občianske združenie venujúce sa vlasteneckým aktivitám a projektom rôzneho typu, a to od šírenia vlasteneckých myšlienok a pomoci sociálne slabým rodinám, cez ochranu prírody až po kultúrno-vzdelávacie činnosti (vydávanie novín Právo Národa). Príbeh SHO je teda dlhý, plný vlasteneckých, sociálnych a ekologických aktivít a najmä ide o skutočnú zmenu zdola, pretože SHO sa dlhé roky vyvíja, pomáha ľuďom a rozširuje vlastenecké povedomie najmä v regiónoch.

V máji sa Slovenské Hnutie Obrody stalo oficiálne politickým hnutím a ako politický subjekt je spoločne s tímom ľudí, ktorí sa neustále rozrastá, pripravené ponúknuť Slovensku a jeho občanom bez rozdielu alternatívu voči tzv. štandardným stranám. Čo na SHO a jeho vedení oceňujem je aj fakt, že sú otvorení rokovaniam so všetkými pronárodnými a kresťanskými subjektmi s cieľom spájania národných síl a rovnako to, že ponúkajú otvorenú kandidátku, t.j. kandidátku, na ktorej môžu byť aj zástupcovia ďalších vlasteneckých subjektov, resp. všetci ľudia a odborníci so silným národným cítením, ktorí o také niečo prejavia záujem.

A keďže žijeme v časoch, kedy sa tzv. starých politikov snažia nahradiť (staro)nové tváre z tzv. “novej generácie politikov”, resp. jednu – finančnú oligarchiu sa snaží nahradiť nová – digitálna a mediálna oligarchia (a ako inak opäť nabitá peniazmi), ešte inak a zjednodušenejšie povedané domácich korupčníkov sa snažia nahradiť noví zapredaní ultraliberálni jedinci pripravení Slovensko a jeho suverenitu odovzdať do rúk neoliberálnym silám z Bruselu a Washingtonu, rozhodol som sa hrdým a čestným vlastencom zo Slovenského Hnutia Obrody v ich boji za Slovensko, slovenský národ, jeho suverenitu, kultúru, zvyky, tradície a tradičné kresťanské, morálne, etické a rodinné hodnoty pomôcť!

Na to, čo sa na Slovensku a v EU v súčasnosti deje, sa totiž už nedá len pasívne prizerať. Rovnako už tiež nestačí len aktívne šíriť pravdivé informácie prostredníctvom článkov, blogov a príspevkov (čo je samozrejme veľmi dôležité a s čím samozrejme neprestanem), ale treba aj reálne konať. Nastávajúce parlamentné voľby budú totiž pre Slovensko prelomové! Prelomové najmä tým, že SR sa po prvýkrát ocitá vo veľmi nebezpečnej situácii, kedy sa chystajú moc v štáte uchopiť antinárodné, ultraliberálne živly vydávajúce sa za “novú generáciu politikov”, “zmenu zdola”, “demokratickú opozíciu” či “slušnosť”, čo pre nás Slovákov znamená priame ohrozenie súčasnej podoby Slovenskej republiky a celkovo celej spoločnosti!

A tomu sa budem snažiť spoločne s tímom ľudí zo SHO a ďalších subjektov a vlastencov, ktorí sa už k SHO pripojili (občianske združenie Sloboda a priama demokracia a umelecké združenie ART MATEHORN) a ešte pripoja, jednoznačne zabrániť! Samozrejme každý, kto má záujem úprimne pomôcť Slovensku a jeho občanom, je vítaný. Ďakujem vám všetkým za vašu doterajšiu dôveru a v boji za naše krásne Slovensko pokračujeme ďalej,“ uzatvára svoj príspevok bloger Martin Bago.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj