Bratislava 13. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)
 
Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár napísal na sociálnej sieti svoj komentár k prvému kolu prezidentských volieb. Podľa neho je veľavravné, že súčasná hlava štátu vyjadrila podporu Zuzane Čaputovej. Blanár pripomína, ako to dopadlo, keď si Slováci v posledných voľbách hlavy štátu zvolili neskúsenú a málo známu tvár.

Na snímke Juraj Blanár

“V prezidentskom predvolebnom zápase bolo napísané a povedané mnohé. Len si spomeňme, že pred piatimi rokmi rovnako ako dnes tu bol dopyt po zmene a časť Slovákov si zvolila neznámeho Andreja Kisku. A dnes už vieme, ako to dopadlo, že sa neodvážil ani opätovne kandidovať,” upozornil Blanár
Napísal, že informácií z volebnej kampane je viac než dosť. A teraz je rad na každom voličovi, či ostane iba doma frflať a písať len siahodlhé úvahy na sociálnych sieťach, alebo zoberie svoj hlas a v sobotu ho vhodí do urny.
“Pretože toto je ten jediný, skutočný a vierohodný prieskum verejnej mienky. Slovensko má nato, aby malo na svojom čele prezidenta, ktorý je známym diplomatom a štátnikom po celom svete.”
Blanár tiež upozornil, že prezident Kiska zverejnil na svojej stránke na sociálnej sieti fotografiu so svojou favoritkou. “Aké je to veľavravné,” miení Blanár. Reagoval tak na skutočnosť, že Kiska ako “nestranný a nadstranícky prezident” vyjadril podporu kandidátke Progresívneho Slovenska Čaputovej, keď si nastavil profilovú fotografiu so sloganom “Volím Čaputovú”.
 

 
Príspevok Blanár: Jediným skutočným prieskumom budú sobotné voľby. Pred piatimi rokmi sme zvolili neznámeho Kisku a ako to dopadlo? Ani sa neodvážil opäť kandidovať zobrazený najskôr Hlavné správy.