Bratislava 20. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Ako sme informovali, podľa najnovšieho vydania volebného modelu pred prezidentskými voľbami v roku 2019 sú zatiaľ najpravdepodobnejšími víťazmi Robert Mistrrík a Štefan Harabin. Podstatným faktom je aj to, že najsilnejšia strana Smer-SD zatiaľ nepostavila žiadneho kandidáta. Podľa opozičnej poslankyne Natálie Blahovej (SaS) vládny Smer ani žiadneho kandidáta nepostaví, pretože “nikto populárny v súčasnosti s touto značkou nechce mať nič spoločné”.

Na snímke Natália Blahová

Blahová ocenila, že lídrom prognóz je stále Mistrík, ktorého SaS podporuje politicky aj finančne. Menej nadšená už však je z toho, že druhý sa umiestnil sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin. “Na prvom mieste je podľa odhadov Robert Mistrík, no na druhom mieste v tesnom závese mečiarovský pohrobok, youtuber a adept na dlhodobú odbornú starostlivosť – Štefan Harabin,” uviedla Blahová.
Aktuality.sk, v článku venovanom prognóze
portálu KtoVyhraVolby.sk napísali, že, voličmi Harabina sú voliči Smeru a ak Smer postaví prezidentského kandidáta, prebehnú k nemu. Blahová však tento názor nezdieľa. “Smer žiadneho kandidáta nepostaví. Lebo ak by takého človeka mali, už by ho postavili. Sú nielen ideovo ale aj personálne vyprahnutí.”
Dodala, že podľa nej neexistuje rozumný človek, ktorý by sa v súčasnej politickej situácii ušpinil značkou Smer. Už v tejto chvíli je cítiť, že do budúcnosti by to znamenalo obrovský biľag v životopise. Jediný, ktorému by to neprekážalo, je samotný Fico. Otázne je, či je ochotný ísť si po ďalšiu potupu. Myslím, že nie,” napísala na sociálnej sieti.”
“Preto môžeme Harabina pokojne považovať za horúceho kandidáta. A to je strašná správa o našej spoločnosti. Táto krajina preto potrebuje vás všetkých rozumných a rozhľadených ľudí. Len vy ju môžete dostať z marazmu,” apelovala Blahová na liberálnych voličov, aby na jar zahlasovali za nového Kisku, samoplatcu kampane Mistríka.
 

Príspevok Blahová: Pohrobok, youtuber a adept na psychiatriu je naozaj horúcim kandidátom na prezidenta. Múdri ľudia, nedopusťme to! zobrazený najskôr Hlavné správy.