Bratislava 9. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Nikdy neodmietam otvorenú diskusiu, ani prosbu o pomoc, ak cítim, že je za tým skutočný záujem, či ozajstná núdza človeka. S poľutovaním však musím skonštatovať, že na základe osobných skúseností takýto záujem u niektorých rodičov detí v Čistom dni necítim.

Na snímke opozičná poslankyňa Natália Blahová (SaS)Na snímke opozičná poslankyňa Natália Blahová (SaS)

„Manifestačné vyzývanie na diskusiu nemá so zmysluplnou debatou nič spoločné. Je to len priehľadná kampaň, na ktorej sa nebudem zúčastňovať. Dnes je podstatné to, aby orgány činné v trestnom konaní podané trestné oznámenia dôkladne preverili, nie tak šlendriánsky ako v minulosti. Rovnako dôležité je, aby minister práce Ján Richter vyhovel odporúčaniam akreditačnej komisie a Čistému dňu odobral akreditáciu, pretože na to existujú vecné dôvody,“ reaguje na výzvu poslankyňa NR SR za SaS Natália Blahová.

Dodáva, že verejným záujmom dnes nie sú mediálne hry a obskúrne kampane za očistu Čistého dňa, ale ochrana zdravého mravného vývoja mladých ľudí. „Rodičia detí mali možnosť na diskusiu, tú však, bohužiaľ, veľmi nedôstojne zmarili. Snáď nikto nepredpokladal, že v zariadení budú nespokojní úplne všetci. Ja sa, pochopiteľne, zaoberám tými, ktorí spokojní nie sú a je evidentné, že v ich prípadoch došlo k porušeniu ľudských práv, či dôstojnosti,“ uzatvára Blahová.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.