Blahová by podľa Richtera nemala už opakovať situáciu z predchádzajúcich dní

Bratislava 16. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslankyňa z SaS Natália Blahová nemala asistovať pri situácii, v ktorej sa matka snažila vziať si dieťa od otca. Myslí si to minister práce sociálnych vecí a rodiny Ján Richter (Smer-SD).
Na snímke mininster práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter

Takéto situácie by sa podľa neho nemali v budúcnosti viac diať. Inak to podľa neho vyzerá, že ide o zámer vytĺkať z veci politický kapitál. “Nikdy viac by sa nemalo opakovať, aby politik asistoval a vykonával zo svojej pozície takýto akt spravodlivosti,” povedal Richter.
Tvrdí, že v takýchto chvíľach je potrebné brať ohľad na dieťa, a to zo strany všetkých zúčastnených strán. Richter plne rešpektuje rozhodnutia súdov v tejto veci a je pripravený spolupracovať so zainteresovanými stranami vrátane detskej ombudsmanky.
Blahová tvrdenia o vytĺkaní politického kapitálu odmieta. “Nemala som v úmysle, aby ma v tejto veci bolo mediálne vidno,” povedala s tým, že médiá ako prvá zavádzajúco a nekorektne informovala detská ombudsmanka Viera Tomanová. Blahová hovorí, že dlhé roky pôsobila ako sociálna poradkyňa s tým, že žiadosť od prosiacej matky sa neodmieta.
Pripomenula, že matka sa od otca domáhala naplnenia súdneho rozhodnutia, podľa ktorého mala stráviť víkend so svojím dieťaťom a ona jej bola morálnou podporou. Tomanová v tomto prípade podľa Blahovej zlyhala a vyzvala ju na odstúpenie z funkcie.
Detská ombudsmanka sa bráni a hovorí, že ku všetkým prípadom pristupuje s maximálnou zodpovednosťou a Blahová v spomínanom prípade zneužila svoje postavenie.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)