Slovensko 7. marca 2018 (HSP/Foto:facebook)

Všetky mainstreamové média a opoziční politici reagovali na Ficovu otázku ohľadom Sorosa veľmi podráždene. Unisono sa snažia Sorosov vplyv bagatelizovať a každého, kto si to, nemyslí zosmiešňovať
Ilustračné foto

Stanovisko k tomu zaujal poslanec Ľuboš Blaha ktorý napísal:
Pravicové médiá, ktoré roky vymýšľajú tie najdivokejšie konšpiračné teórie o tom, ako za všetko zlo sveta môže Putin, sa najnovšie vysmievajú premiérovi Ficovi, že hovorí o Sorosovi. A tvária sa, že oni sú akože ten hlas rozumu. No jasné. Putin vraj vedie hybridnú vojnu, lebo financuje Sputnik s troma redaktormi, ale Soros je údajne úplne nepodstatný truľko, aj keď financuje desiatky projektov a mimovládok na Slovensku a v Strednej Európe. Jasné, ako inak. Za posledné dni médiá a opozícia vytvorili asi desať konšpirácií o vražde dvoch snúbencov a taliansku mafiánku urobili dokonca aj z ministerky Matečnej, ale oni teraz idú niekomu niečo vyčítať. Keby boli aspoň konzistentní. Lebo takto vyznievajú ako úplní hlupáci.
Faktom je, že Kiska sa osobne angažuje v štátnom prevrate a neverím, že tak koná na vlastné tričko – na to je príliš zbabelý a obmedzený. Ale jasné, tvárme sa, že zahraničie nikdy nevstupovalo do vnútornej politiky žiadneho štátu – napríklad také USA neodpočúvali nemeckú kancelárku, nerozmlátili polku Blízkeho východu, nezdevastovali komplet celú Latinskú Ameriku a neplatili mimovládky v Rusku. Nedávno sa v Prahe rozdávali červené kartičky úplne samé, na Majdane strieľali po ľuďoch mimozemské civilizácie a v Rumunsku neorganizovali protesty nadnárodné koncerny, ale všetko je len taká náhodička náhodná. Ako by si niekto mohol myslieť, že by sa zahraničie angažovalo v čomkoľvek okrem túžby po pravde a spravodlivosti. Ľudia, nebláznite. Žiadne zahraničie. Toto predsa celé skrslo v hlave stredoškolskej študentke Karolíne Farskej.
Hneď ráno sa pred kamery postavila SaS. Každý normálny človek očakával, že vysvetlia, prečo ich vláda financovala mafiu a vzápätí s hanbou odstúpia z verejného života. Namiesto toho zase len kopali do vlády, akoby sami nemuseli nič vysvetľovať. Neuveriteľné! A myslíte, že ich s tým konfrontovali novinári? Myslíte, že Nicholsonovej vykričali, že každého len obviňuje z nezmyselných konštrukcií a sama nevie odpovedať, prečo sedela vo vláde, ktorá financovala mafiánov? Myslíte, že saskárov roztrhali na kusy? Ako by to urobili v prípade Smeru? Nie, oni sa ani len nesmelo neopýtali na to, prečo vláda za účasti SaS posielala údajnému mafiánovi 10 miliónov eur? Nič. Úplné nič. A týchto má niekto brať vážne.
Dostali sme sa do štádia, kedy drvivá väčšina slovenskej spoločnosti nemôže vystáť spôsob, ako informujú slovenské médiá, ktoré sa správajú ako banda nabudených pubertiakov. Nulová snaha o objektivitu. Nulová. Len hystéria a nenávisť. Oni robia politiku. Extrémistickú politiku. Nič viac, nič menej. Rozvracajú štát. Spolu s opozíciou.
A čo sa týka Nicholsonovej, dúfam, že zvyšok života strávi na súdoch, kde ju budú žalovať všetci tí nevinní ľudia, ktorým zničila za posledný týždeň životy prostredníctvom svojich nepodložených konšpirácií.