Bratislava 27. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Podľa Ľuboša Blahu z poslaneckého klubu Smer-SD bola tlačová konferencia Igora Matoviča a následné reakcie progresívcov v závere tohto týždňa priamou ukážkou toho, ako by sa opozičné strany správali aj vo vláde.

Na snímke Ľuboš Blaha

Blaha svojim typickým spôsobom okomentoval hašterenie opozície pred voľbami: “Neviem, či existuje niečo vtipnejšie, ako keď si “nové tváre” slovenskej politiky vyhadzujú na oči svoju politickú minulosť. To je dokonalý surreralizmus.”

Pripomenul že bývalému šéfovi PS Štefunkovi Igor Matovič vyčíta jeho ľavicovú minulosť. “To je ako návrat do raného stalinizmu, keď Stalin vyčítal Trockému, že nebol vždy s boľševikmi, ale najskôr s menševikmi, no fuj, neni dostatočne čistý, treba ho vypudiť. A ideálne preraziť lebku sekáčikom na ľad.”

“S Matovičom je to podobné – ajhľa, Štefunko bol s Ficom v SDĽ a s Blahom v Novom Slove, pripravujte sekáčiky! Ja sa bavím skvele. Opozícia nám v priamom prenose predvádza, ako by vládla. Hejt, hejt a hejt.”

Štefunko podľa Blahu prijal túto Matovičovu “stalinskú hru” a pred svojimi novými súdruhmi v PS sa snaží očistiť – “vraj áno, bol v SDĽ, ale Fica vždy nenávidel, tíško, aby si to nikto nevšimol, ale o to húževnatejšie”.

“A Blahu vlastne tiež nenávidel, aj keď spolu s ním, Chmelárom a Čarnogurským zbierali podpisy proti NATO. A vlastne on to NATO miloval už vtedy, len chcel referendum a určite by kampaňoval ZA NATO, keby bolo. Kto by neveril?”

Blaha potvrdil, že Ivan Štefunko bol “súdruhom”. Všetci vieme, že sú to len trápne výhovorky. Ivan bol proti NATO, bol proti kapitalizmu, bol proti všetkým tým pravicovým tupcom, s ktorými sa dnes drží za rúčky v PS. Rozdiel medzi nami je v tom, že ja proti americkým militaristom a neoliberálom bojujem ďalej.”

“Ale Ivan, ten je dnes veľký podnikateľ a liberál. Ekonomická ľavica už sa v biznise nehodí, kritika NATO sa medzi slniečkami nenos, dnes treba byť progresívny – čiže multikulti, LGBT, práva sliepok a samo sebou – kopať do Putina. A do toho samozrejme biznis, trh, občas nejaký akože socialnejší bľabot, aby to nevyzeralo úplne ako Kaník. Ale inak klasický neoliberalizmus s menšinovým pozlátkom.”

“Lenže ako vysvetliť svoju socialistickú minulosť v ultra-pravicovom prostredí? Keď prijmete totalitný naratív, že Fico a Blaha sú číre zlo, tak to jednoducho nevysvetlíte, že ste kedysi boli súdruhovia. Ivan je v pasci.” Odrazu majú podľa Blahu navrch všetci tí Naďovia, Trubanovia, Beblaví a Mihálovia. “Tí boli vždy ťažkí pravičiari, ficobijci, blahobijci a americkí mopslíci.”

Najnovšie sa podľa jeho slov tvária, že sú všetci nové tváre. “Hej, hej, veselo predstierajme, že sme si nevšimli, že sú v politike už desaťročia. PS/Spolu je proste nové a voňavé ako prádlo z Kiky. Truban s minulosťou v SaS, rovnako ako Matovič. Ale obaja sú akože New Kids On the Block, chápete, žmurk.”

“Čaputová píše sorosovské brožúrky celé 21. storočie, Mihál bol Sulíkov sociálny netvor v Radičovej vláde. Ale to nevadí, to nič, to vlastne nebolo, to bol alternatívny vesmír.”

Blaha zopakoval aj politickú minulosť “MMatuzalema” Miroslava Belavého zo SPolu. “Beblavý je tretí najstarší politik v parlamente, hneď za Ficom a Bugárom. Vymetá pravicové strany už 19 rokov. Od Kaníka cez Procházku až po Mihála. Úplný politický Matuzalem.”

“Ale jasné, nová tvár. Ako všetci. Pretŕčajú sa tu v politike od začiatku tisícročia, ale tvária sa, že sa práve včera vyliahli z vajca.”

“V roku 1924 ohlásil súdruh Zinovjev tzv. boľševizáciu komunistických strán v Kominterne. Všetko nečisté muselo von. V roku 2019 ohlásil súdruh Matovič “boľševizáciu” slovenskej pravice. Kto sa nenarodil s pravicovým dudľom v hube, ten je nehodný! Prvá obeť je Štefunko – agent trockizmu!”

Údajne nová generácia politikov podľa Blahu vsadila na heslá ako pravda, láska, sloboda, demokracia, slušnosť… “A tak sa teraz budú pravičiari sekať za svoje prehrešky z minulosti. Článok v Novom Slove o tom, že Fico nie je diabol, môže vážne ohroziť kariérny rast. Vysmiata fotka s Blahom zaručene zničí kariéru. Mladícky odpor k NATO je ako vstupenka do gulagu.”

“Uncle Joe by sa smial popod fúz, keby to videl. Ideš, Igor, ideš! Daj im, imperialistom! Vyťahujem pukance a teším sa na šou. Modrí “boľševici” sa do krvi márujú. Ak by som bol škodoradostný, prehrabem sa starými fotkami, či nenájdem nejakú súdružskú s Ivanom – Matovič s Naďom by slintali.”

“Viete čo je na tom najlepšie? Že títo idú akože spolu vládnuť. Títo sú akože tí noví, čo sa nehádajú. Vraj bojovníci proti totalite a nenávisti. A vzájomne sa hejtujú ako Stalin s Trockým v dvadsiatomsiedmom. Títo sú akože tí čistí a nepoškvrnení. Truban Nazaretský, Panna Matovič a duch Beblavý. Jeden tu chcel brať robotníkom volebné právo, druhý podvádzal na daniach, tretí asistoval Kaníkovi pri vyvlastňovaní invalidov. Úplná svätá trojica!”

Blaha prirovnáva situáciu ku známemu románu Orwella.” Si tu dvadsať rokov? Povedz, že si nový. Si plný nenávisti? Povedz, že sa nechceš hádať. Si nacucnutý na oligarchov? Povedz, že si transparentný. Pointa je, že sa všetci hrajú na niečo, čo nie sú. A teraz si to budú až do volieb vzájomne vyčítať. Začala sa občianska vojna v slovenskej opozícii. Jediná vojna, ktorá je do popuku od prvého výstrelu. Veselý víkend, priatelia,” odkázal vládny poslanec.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj