Bratislava 28. decembra 2018 (HSP/Ľuboš Blaha Facebook/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Nielen v Českej republike, ale aj na Slovensku sa diváci vyjadrujú k vysielaniu televízií počas vianočných sviatkov – sviatkov pokoja a mieru, tradičnej rodiny, našich zvykov a tradícií našich predkov, sviatky lásky a dobra. Na sociálnej sieti Facebook sa k uvedenej téme vyjadril poslanec NR SR Ľuboš Blaha

Na snímke Ľuboš Blaha

Blaha poukázal, že Vianoce sú, ako prízvukuje, „temné dni pre všetkých antikomunistov, liberálov, amerických vlastencov a redaktorov Penty“.
Ironizuje na margo našich vrelo milovaných slniečkarov: „Komunistické rozprávky v telke?! Veď si len predstavte, čo musia zažívať. Od rána do večera v telke hrajú odporné komunistické rozprávky a filmy. Perinbabu natočili komunisti, Popolušku natočili komunisti. Cisárov pekár sa natáčal rovno uprostred stalinského temna. A ľudia sa tam radujú, vtipkujú, žijú normálne životy. Žiadne gulagy ani policajný teror. To čo má byť?! Veď to je jasná marxistická propaganda. A ľudia na to celé Vianoce čumia,“ podčiarkuje.
„Za socíku neboli všetci v gulagoch?! Nehovoriac o československých filmoch. Zoberte si napríklad Jak vytrhnout velrybě stoličku. Natáčané uprostred tvrdej normalizácie a normálne, že pekný príbeh – chápete to? V socializme tu nežili opice? Ľudí tu každý deň neterorizovala polícia? To akože čo má byť? Že balet? Že škola? Že lyžovačka? Že horolezci chodili do zahraničia? To neboli všetci v gulagoch? Neuveriteľná propaganda!“ spomína poslanec na staré časy a následne poukazuje na to, čo má „bežať v telke“ podľa slniečkarov.
Chvalabohu za Kevina. Prepáčte, ale kukať na to, ako sa tam niekde za socíku decká s rodičmi sánkujú, guľujú a radujú v snehu? Namiesto toho, aby sedeli doma a čumeli do tabletu! Veď to je dnes v móde! V slastnom kapitalizme. Tak nepleťte ľudí! Komu tím prospívate?! Druhé strane! Všetci v Denníku N predsa vedia, že to tu bola čierna diera a neopísateľný teror. A takéto nechutné boľševické filmy im to celé kazia. A cez Vianoce ich dávajú všetky telky. Všade samý socík. No fuj. Chvalabohu za Kevina z New Yorku,“ posmieva sa Blaha.
Vypnite to rádio! Nestačí ani vypnúť telku. Zapnete rádio a stále tam krákorajú nejakí boľševici, že každý deň budú vraj Vianoce. A do toho Bartošovej Tři oříšky či Elán. No chápete, uprostred komunistického temna sa tam nejakí zapredaní smradi vytešujú, ako im je skvele. To čo má byť? A nejaký Gott si tam pospevuje niečo o vtáčikoch a hniezdach, akoby vonku nezúril velkotonážny zbesilý socializmus. Hanba mu,“ pokračuje v tom istom duchu Blaha.
Červené hviezdy, tradície, pomoc druhým – Are you kindding me? Ľudia si na stromčeky vyvesujú červené hviezdy, ktovie, či na to nie je paragraf. Myslia na chudobné deti a chcú im pomáhať, no chápete – však to je proti elementárnej logike liberálneho kapitalizmu. Ako to, že tie boľševické prasce nemyslia na seba a na svoj zisk? A že rodina? Tradície? Pcha, takto ten americký kapitalizmus nevybudujeme, súdruhovia. Zabudnite na kapra, upečte si morku. Vyhoďte salónky, kúpte si makarón! A žiadne sviatky pokoja a mieru! Nakupovať, nakupovať a nakupovať!“ takto „propaguje“ moderné slniečkarske rady.
A poukazuje na to, že za všetkým je politika a samozrejme, Kremeľ: „Ruská hybridná vojna. Vyvrcholenie prichádza na záver. Že Ježiško?! Že dedo Mráz? To čo má byť? Čo majú čo v kapitalizme hľadať tradície? A ten dedek zo Sibíra, to čo je? Veď to je jasná ruská hybridná vojna! Dopekla s ním! Kde je Santa Claus? Ako to, že po tridsiatich rokoch vymieľania mozgov nie je v každej slušnej slovenskej rodine americký Santa? Kdepak asi udělali soudruzi z júesej chybu?“ kladie fakticky rétorickú otázku.
„Tí Slováci sú nepoučiteľní. Pozerajú boľševickú propagandu, počúvajú piesne, čo leteli za socializmu, kašľú na morky a santov, užívajú si slovenské Vianoce. Už aby to všetko zomlela globalizácia. Zastavte tých boľševikov! V Denníku N a bratislavských kaviarňach zavládne počas Vianoc smútok. Všade okolo komunizmus, všade spomienky na hroznú totalitu. Na ten krutý čas, keď nás ešte nenavštívila sloboda a demokracia. A ľudia sa radujú, ľudia s láskou spomínajú. Na svoju mladosť, na socializmus, na to, ako bolo bezpečne a dobre. A svoje úbohé deti indokrinujú československou socialistickou kinematografiou. No chápete. Čas temna,“ uvádza ďalej poslanec.
Pošlite salónku svojmu liberálovi. V Denníku N vzlykajú, v Denníku N plačú. Pošlite chlapcom salónku, priatelia, oni trpia. Oslaďte im život. Nech majú aj oni šťastné Vianoce. Nech si aj oni užijú to, čomu sa v šteklivej angličtine hovorí – Christmarx“ poskytuje radu v závere svojho príspevku poslanec Ľuboš Blaha.
Eugen Rusnák

 
Príspevok Blaha: Od rána do večera v telke hrajú odporné komunistické rozprávky a filmy. Veď to je jasná marxistická propaganda zobrazený najskôr Hlavné správy.