Bratislava 11. júna 2018 (HSP/Foto:TASR- Pavel Neubauer)
 
Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) ozrejmil, akou optikou sa na Slovensko pozerá liberálne hnutie, ktoré organizovalo protivládne protesty, ktoré je za uplatňovanie sankcií voči Rusku, či ktoré stoji za spormi o spravodajstvo RTVS. Blaha uvádza, že “Slušného Slovensko” delí ľudí do piatich spoločenských kategórií.

Na snímke člen predsedníctva strany Smer-SD Ľuboš Blaha.

V prvej kategórii sú členovia vládneho Smeru-SD. “Tí všetci patria do basy, lebo sú to všetci zlodeji. Dokazovať netreba nič, však kto by veril polícii či súdom, skrátka, šup do väzenia či na šibenicu. Ale opováž sa pri bývalom režime nespomenúť, že komunisti zatvárali oponentov, lebo ich označovali za zlodejov a vlastizradcov – to už by bol extrémizmus. Oni nemohli, to smie iba Slušné Slovensko.”
“Komunisti, fašisti, anarchisti, marxisti, putinovci, orbánovci, zemanovci… To je všetko jedna guča extrémistov, ktorých treba takisto zavrieť. Ale americké a izraelské bomby sú vrchol slobody a demokracie, to nie je extrémizmus. USA musíš milovať, inak si tiež extrémista,” dodáva s nadsázkou poslanec Blaha.

Ďalšou nenávidenou kategóriu liberálov sú voliči Smeru a extrémistov. “To sú všetko staré hlúpe babky, ktoré nekriticky oslavujú svojich vodcov a je len veľká škoda, že ich nemožno zavrieť. Ale nedávno bola kampaň českých liberálov, že ich majú vnúčatá pozatvárať do komôr, nech nemôžu ísť voliť. Tak aspoň to. Voliť by mali len násťročné trdlá, ktoré Kisku milujú ako medvedíka Pú. Vodca, ktorý miluje Ameriku, je OK,” dodáva.
Chudobní ľudia sú podľa Blahu pre liberálov lúzri, rovnako ako všetci, čo nepodnikajú. “Ako hovorí Cigániková z SaS – ťuťmáci. Ktovie, či by mali vôbec voliť. Však volia len smerákov či extrémistov.”
Piatou kategóriou sú samotní liberáli. “Tí jediní si zaslúžia žiť. Ale musia byť bohatí. A mladí. A čítať Denník N a SME. A voliť Kisku. Vtedy sú správnymi deťmi Ameriky, naša budúcnosť, ó, liberálna mládež, buditeľka rána.”
Blaha hovorí, že podľa tejto filozofie je Ideálny svet taký, kde budú smeráci a extrémisti zavretí, chudoba a seniori bez volebného práva a liberálna mládež by budovala svetlejšie zajtrajšky. “Všetkých sto. Ale nie, oni nie sú extrémisti. Oni chcú len slušné Slovensko…”

 

 
Príspevok Blaha o svete podľa Slušného Slovenska: existuje len 5 spoločenských kategorií. Do ktorej (ne)patríte vy? zobrazený najskôr Hlavné správy.