Bratislava 6. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Kontroverzný čin Košických vandalov, ktorí odstránili z pamätníka osloboditeľov symboly červenej armády pobúril slovenskú verejnosť. Poslanec NR SR za stranu SMER-SD, Ľuboš Blaha sa tiež pustil do mainstreamových médií, ktorí Kalmusa a Lorenza označujú za “umelcov”. Ľavicovo orientovaný poslanec túto situáciu prirovnáva k tomu, ako by niekto označoval Adolfa Hitlera za “maliara”, keďže to bolo jeho pôvodné povolanie.

Na snímke Ľuboš Blaha

“Je vrcholom stupidity, že slovenské médiá označujú Lorenza a Kalmusa za “umelcov” či “výtvarníkov”. Oni opakovane a ostentatívne porušujú zákon a dopúšťajú sa výtržníctva, no médiá ich neoznačujú ako kriminálnikov, recidivistov či vagabundov, ale vznešene ako umelcov,” spustil Blaha na sociálnej sieti.

Ľavičar túto situáciu prirovnáva k Hitlerovi :
“To je ako keby Hitlera po holokauste niekto označoval za “maliara Adolfa Hitlera” podľa jeho pôvodného povolania. Viete si predstaviť, že by niekto niekde napísal, že druhú svetovú vojnu rozpútali maliar Hitler a žurnalista Mussolini? Zločinci sa majú nazývať zločincami!

Označovať ich za umelcov, to je urážkou celej kultúrnej obce. Martin Benka a Albín Brunovský sa musia v hrobe obracať, že kdejaký chuligán je označovaný za umelca.”

Blaha si následne položil viacero rečníckych otázok :
” Čo bude ďalej? Budeme za “výtvarníkov” označovať aj teroristov z Islamského štátu či Talibanu, ktorí ničia staroveké pamiatky?! Budeme za “umelcov” označovať aj sfanatizovaných neonacistov, čo ničia židovské cintoríny?! Budeme za “kreatívcov” považovať ožratých anglických turistov, čo kedysi zhodili bratislavskú sochu Schoneho Náciho?! ”

Poslanec NR SR je presvedčený, že mainstreamové média spolu s prezidentom Kiskom sa podieľajú na úplnom rozklade morálky a kultúry. Prezident SR sa totiž pred pár dňami zastal Ľuboša Lorenza, ktorý po vyčíňaní na pamätníku osloboditeľov skončil v policajnej cele.

Ľuboš Blaha si tiež na znak úcty k našim osloboditeľom zmenil profilovú fotku na sociálnej sieti facebook. Umiestnil tam zástavu Sovietského Zväzu, na ktorej je dominantný symbol kosák a kladivo.

“Priatelia, vyjadrime úctu k našim osloboditeľom z Červenej armády! Už je toho moc! Toto si naši osloboditelia nezaslúžia! Médiá, prezident a rôzni primitívni povaľači v posledných dňoch rozpútali štvavú kampaň proti tým, čo padli v boji za našu slobodu – proti Rusom, Ukrajincom, Bielorusom a ďalším vojakom ZSSR, ktorí z nášho územia vyhnali nacistov.”

“Na niekoľko dní si mením svoju profilovú fotku – malý pozdrav Kiskovi a všetkým tým, čo si nevážia národné kultúrne pamiatky, čo si nevážia našich osloboditeľov, čo si nevážia komunistov, čo bojovali v druhej svetovej vojne, aby porazili nacistov. My si sovietskych vojakov, čo za nás padli, hlboko vážime! Ak chcete, nasledujte ma. Česť pamiatke vojakov Červenej armády,” napísal Blaha .
Samuel Gdovin