Bratislava 15. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Vládny poslanec Ľuboš Blaha zhodnotil kvalitu mediálneho trhu na Slovensku. Liberálne plátky SME, Denník N či Aktuality.sk podľa neho už nikto neberie vážne. Spomenul najnovší prieskum Reuters Institute for the Study of Journalism, podľa ktorého ľudia dôverujú viac Hlavným správam, než spomínaným titulom.

Na snímke Ľuboš Blaha

V úvode svojho príspevku na Facebooku Blaha komentoval najnovší text šéfredaktora Aktuality.sk Petra Bárdyho, ktorý zostavil futbalovú “jedenástku slovenskej politiky” pri príležitosti začiatku MS v Rusku. Podľa Blahu však ide o “trápny” komentár nehodný šéfredaktora. Prosím pekne, takto sa hrajkajú naši novinári. Tento infantilný futbalový obrázok je výplodom šéfredaktora Aktualít.sk, ktoré sa akože hrajú na seriózne médium. Ešte raz – šéfredaktora,” napísal Blaha a doplnil, že takéto “niečo trápne by nevyprodukovalo ani osemročné dieťa v časopise Zornička. Nemá to vtip, zmysel ani pointu, ale to vlastne žiadny Bárdyho komentár.”
“Hlavne, že si potreboval kopnúť do Blahu a strčiť ho medzi “futbalových chuligánov” spolu s Mazúrekom – a kvôli takémuto pubertálnemu hejtu potreboval nakresliť detinský obrázoček. Smiešne. Lebo áno, radikálna ľavica, ktorá chce, aby na svete nebola chudoba, nerovnosť a vykorisťovanie, je úplne to isté, čo fašisti, ktorí chcú vraždiť ľudí s inou farbou pleti. A Šaňo Mach a Vojtech Tuka je v Bárdyho popletenej hlave vlastne úplne to isté ako Alexander Dubček či Vlado Clementis. No proste svet podľa Aktualít.sk – hlúpučké nevzdelané “deti Ameriky”.”

Blaha však podotkol, že “Bárdyho obrázoček má stále väčšiu intelektuálnu hodnotu než denník SME,v ktorom sa sa do mňa pustil Havran – vraj Blaha nie je ľavičiar, ale komunista. Hovorí chlapec, ktorému výplatu podpisuje Haščák z Penty. Ja teraz nejdem polemizovať s Havranom – je to pod moju úroveň, chalan nikdy nemal na to, aby produkoval čokoľvek hlbšie ako článočky pre SME a nepoznám ľavicového intelektuála, ktorý by ho bral vážne. Havran je liberál. O ľavicu sa nikdy ani len neobtrel.”
“Ale aj tak rozmýšľam, čo sú v Havranovom svete komunisti, ak nie ľavičiari. Čo bol taký Marx? Podľa Havrana bol zjavne pravičiar, fašista, možno skinhead. A Che Guevara bol odporný pravicový nacionalista, určite by si s Bárdym tlapli na to, že futbalový chuligán! A Lenin – sviňa kapitalistická – bol určite nejaký neoliberál, či čo. No skrátka, v Havranovej hlávke sa odohrávajú smiešnejšie veci než je Bárdyho futbalový obrázok.”
Poslanec Smeru-SD zhodnotil, že takéto články produkujú pravicové médiá a potom sa čudujú, že ich nikto neberie vážne. “Podľa najnovšieho prieskumu sú dôveryhodnejšie než SME aj Aktuality aj údajne “prokremeľské” a “konšpiračné” Hlavné Správy. Umieram smiechom. Tomuto sa hovorí K.O. Liberáli dostali po hube. Od ľudí. A riadne,” upozornil na prieskum, do ktorého top 15 sa vôbec nezmestil Denník N.
“Bratislavská liberálna bublinka si určite povie, že za to môžu hlúpi Slováci. Netreba vymeniť redaktorov, ale Slovákov. A ďalej bude písať svoje neoliberálne “lebofico-leboputin” nezmysly. Žiadna sebareflexia. Oni sú proste stratené prípady. Obmedzení, nevzdelaní a arogantní. A neverí im už vlastne úplne nikto. Dobre im tak. Mne ich ľúto určite nie je.”
V závere Blaha dodal, že pre neho sú Hlavné Správy takisto dôveryhodnejšie než penťácke plátky – pretože SME, Denník N a Aktuality.sk sú dno úplne všetkého a pod nimi už jednoducho z definície nič podradnejšie neexistuje. Som rád, že si to myslí väčšina Slovákov – to znamená, že ľudia v tomto štáte už viac nechcú byť manipulovaní, a to je dobre. Máme nádej,” uzavrel.


 
Príspevok Blaha: liberálne médiá produkujú “trápne” články a potom sa čudujú, “že ich nikto neberie vážne”. SME, Denník N a Aktuality.sk sú dno úplne všetkého a pod nimi už jednoducho nič podradnejšie neexistuje zobrazený najskôr Hlavné správy.