Bratislava 6. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)
 
Počas stretnutia  s českým prezidentom sa prezident Andrej Kiska posťažoval, že Slovensko ako jediná krajina V4 nevyhostila ruských diplomatov. Český prezident zareagoval, že je na každej krajine ako zareaguje, zvlášť ak Briti Rusom nič nedokázali. 

Na snímke český prezident Miloš Zeman (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska

Na tento moment zareagoval poslanec Ľuboš Blaha, ktorý na adresu prezidenta Kisku napísal:
Ten pocit, keď sa Kiska snaží zhadzovať vlastný štát a sťažuje sa, že Slovensko ako jediná krajina V4 nevyhostila ruských diplomatov… a našej vlasti sa musí zastať cudzí štátnik, český prezident Zeman, ktorý Kisku upozorní ako majster nepripraveného učňa, že je na každej krajine, ako bude reagovať, veď Briti napokon Rusom nič nedokázali. Šach-mat.
To sú tie chvíle, kedy je každému jasné, že Kiska reprezentuje celkom iný štát ako je jeho vlasť a Slovensko žiaľ chápe ako nesvojprávnu kolóniu USA a ďalších západných mocností. Zeman je mimoriadne inteligentný politik a preto musí vidieť, že sa rozpráva iba s predĺženou rukou americkej ambasády na Slovensku, ktorou vnútorne musí pohŕdať, no napriek tomu z úcty ku Slovensku zachováva dekórum a neprizná to. Klobúk dole, je to štátnik. Českej republike ho závidím. A za Kisku sa ukrutne hanbím.
Namiesto toho, aby Kiska včera prišiel na Slavín a vyjadril úctu Červenej armáde za oslobodenie nášho hlavného mesta od fašizmu, tak má tú drzosť kopať do Rusov ešte aj deň po tom, čo Británia zlyhala pri hľadaní dôkazu proti Rusku. Neprebudený… Andráš…
No nič. Ostáva len poďakovať Milošovi Zemanovi za to, že slovenskému prezidentovi slušne a zdvorilo vysvetlil, že Slovensko je suverénny štát. Díky, pane prezidente!
 
Príspevok Blaha: Kiska reprezentuje celkom iný štát, ako je jeho vlasť a Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy.