Blaha k prípadu vyradenia časopisu Zem a Vek z Billy: Osudzujú fašizmus, extrémizmus, konšpirácie, no sami sa spravajú ako fašisti

Bratislava 23. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)
 
V priebehu týždňa v spoločnosti zarezonovalo nepochopiteľné rozhodnutie maloobchodného reťazca Billa, ktorý oznámil, že zo svojich prevádzkach už nebude ponúkať údajne konšpiračný časopis Zem a Vek. Takýto akt diskriminácie odmieta aj poslanec Národnej rady Ľuboš Blaha (Smer-SD), ktorý dokonca hovorí o korporátnom fašizme.

Ľudová tvorivosť na tému BILLA.

Podľa Blahu nikto neurobil takú reklamu časopisu Zem a vek, ako práve liberálni aktivisti, ktorí útočili na Billu, aby ho stiahla z predaja. “Myslím, že Rostas sa na tom dobre zabáva – takýchto užitočných idiotov presne potrebuje. Ľudia budú zháňať jeho časopis už len preto, že zakázané ovocie lepšie chutí,” myslí si poslanec.
V príspevku na sociálnej sieti uviedol, že ho najmä skutočnosť, že začala systematická vojna liberálov proti iným názorom. “Vždy to začína tým, že sa predsa nemôžu tolerovať fašistické a rasistické názory. Na tom sa zhodneme. Lenže odrazu to už nie je len neonacizmus, odrazu liberáli pridávajú ďalšie kritériá – konšpirácie, extrémizmus, nenávisť, prokremeľské názory a pod. Prosím pekne a kto určí, kto môže a kto nemôže písať? Benčík? Smatana? Krpelan? Alebo rovno Kiska?!” Položil otázku Blahu.”
“Je to ako v tom známom výroku o nacistoch – najskôr prišli po komunistov a mlčal som, potom zobrali Židov, mlčal som. A nakoniec, keď prišli po mňa, nemal sa kto ozvať. Liberáli dnes robia to isté so slobodou slova. Najskôr začnú s časopismi ako Zem a vek, potom zakážu hovoriť anarchistom, lebo však “extrém”, potom komunistom, lebo však “extrém”, potom všetkým ľavičiarom, lebo však “extrém” a “triedna nenávisť”, potom “priateľom Ruska”, lebo však “prokremeľskí”, potom kritikom USA, lebo však “konšpirácie” atď.”
Nakoniec podľa Blahu budú môcť vychádzať len SME a Denník N a tí si budú ďalej veselo obhajovať americké vojny, nenávisť voči Ficovi a vykorisťovanie ľudí. “Lebo to vraj nie je nenávisť, ani extrém – to je všetko Pravda s veľkým P. A ak si myslíš niečo iné, si len hnusný extrémista, do basy s Tebou!” Dodal Ľuboš Blaha s tým, že títo ľudia sa správajú ako typickí fašisti. “Ale čo je na tom najhoršie – právo rozhodovať o tom, čo sa bude a nebude mediálne predávať, si uzurpovali korporácie, reťazce, obchodné firmy! Vraj to, čo predávajú, musí byť v súlade s ich hodnotami – s hodnotami korporácií!”
“No skvelé – takže Billa ako kapitalistický podnik má zrejme v hodnotovom rebríčku veľmi vysoko slobodný obchod a podnikanie. A každý ľavičiar vám povie, že slobodný obchod a podnikanie má svoje temné stránky, ktoré pociťujú najmä pracujúci ľudia. Billa si povie, že takéto ľavicové názory nie sú v súlade s jej hodnotami, čo je aj pravda – nie sú. A vyradí ľavicové médium (ak by nejaké bolo!) z predaja. Fantastické! Korporácie budú určovať, čo si máte myslieť. A myslieť si máte to, čo oni chcú. Fašizmus. Obyčajný korporátny fašizmus.”
Podotkol, že iné korporácie a finančné skupiny si zasa rovno kúpia svoje médiá. “Penta už vlastní SME a cez svoje nadácie spolufinancuje .týždeň. Eset vlastní Denník N. Nadnárodná koporácia z Nemecka vlastní Aktuality.Sk. A tak ďalej. Oni si médiá kúpia, aby obhajovali liberálny kapitalizmus, ktorý im vyhovuje. A potom iné korporácie a súkromné skupiny zakážu predávať všetky ostatné médiá, ktoré neobhajujú liberálny kapitalizmus a ešte sa budú tváriť, ako bojujú za slobodu. Goebbels by to lepšie nevymyslel.”
Blaha v závere príspevku zdôraznil, že to nie je o časopise Zem a vek. “Mňa tento časopis vôbec nezaujíma – ak nie je jeho obsah fašistický a ak o tom nerozhodne súd, tak žiaden kapitalistický moloch nemôže rozhodovať za ľudí, či si ho smú alebo nesmú kupovať. Toto je o slobode slova. O slobode mať iný názor. Je to o odpore voči korporátnemu fašizmu. Ak prehráme tento boj, priatelia, prehráme našu slobodu. Najskôr “odkrágľujú” tých, čo označujú za “konšpirátorov” a potom odkrágľujú ľavičiarov a všetkých antikapitalistov – vrátane nás. Na dvere klope totalita,” napísal Blaha.
 

 
Príspevok Blaha k prípadu vyradenia časopisu Zem a Vek z Billy: Osudzujú fašizmus, extrémizmus, konšpirácie, no sami sa spravajú ako fašisti zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)