Londýn/Bratislava 7. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha jasne pomenoval aktuálne snahy opozície o prevzatie moci na Slovensku pod zámienkou dvojnásobnej tragickej vraždy. Blaha tvrdí, že v zahraničí to vôbec nevnímajú tak, že by za tragickú udalosť mala niesť zodpovednosť vláda.
Na snímke poslanec NR SR za stranu SMER-SD Ľuboš Blaha

“V Londýne sa niektoré veci vysvetľujú ťažko. Ako im tu vysvetlíte, že kvôli tomu, že sa stane v krajine vražda, opozícia žiada predčasné voľby a pád vlády? Pozerajú sa na vás ako na zjavenie. Predčasné voľby?! Však v Británii nedávno zavraždili dokonca poslankyňu Labour Party za jej názory a nikomu ani len nenapadlo za to viniť vládnych konzervatívcov,” myslí si Blaha, ktorý označil aktivity slovenskej opozície za vytĺkanie politického kapitálu.
Poslanec prirovnal situáciu aj k nedávnej vražde novinárky na malte, ktorá škandalizovala premiéra a napriek tomu tam neodstúpil žiaden minister, zatiaľ čo na Slovensku už odstúpil jeden minister a dvaja štátni úradníci. “To, že sa raz za niekoľko rokov stane brutálna vražda, to je niečo neuveriteľne smutné a strašné. Ale deje sa to všade. V západnej Európe aj inde. Na tom nie je nič “balkánske” a nič to nemení na tom, že Slovensko je bezpečná demokratická krajina,” dodal. V satatuse doplnil, že Slovensko potrebuje stabilnú vládu, ktorá bude aj ďalej udržiavať sociálny zmier, nie šialenú opozíciu, ktorá chce zo Slovenska urobiť balkánsky chaos. “Tu v Británii to vedia. Len extrémistovi Kiskovi to zjavne stále nedochádza,” napísal z Londýna.

Reakcia opozície a prezidenta je podľa neho hysterická. “Zneužívať vraždu na politické hry, to je úplné morálne dno, ktoré vo svete nemá precedens. Nechcem urážať balkánskych politikov – toto by si nelajzol ani nejaký provinčný kosovský politický kápo. U nás si takúto brutalitu dovolí sám prezident.” Blaha uviedol, že práve Kiska je ten, z nás robí “balkán”.
Podľa Blahu sa v zahraničí ťažko vysvetľujú postoje prezidenta Kisku ako aj to, že “pod talianskou mafiou si ľudia nepredstavujú chlapíka, čo dojí kravy na farme pri Trebišove – sorry za výraz, ale vytvárať ilúziu, že brutálna talianska mafia tu operuje cez nejakého trtka z východoslovenského družstva, nad tým tu jednoducho krútia hlavou.” Hanbu v zahraničí podľa neho robia aj vystúpenia a tlačovky opozičných politikov. “Môžem potvrdiť z prvej ruky, že Slovensko má vo Veľkej Británii výbornú povesť, vážia si náš národ a rešpektujú naše úspechy. Nerozumiem, prečo sa tento obraz o našej krajine snaží tak všemožne zničiť sám prezident Kiska a nerozumiem, prečo sa slovenské médiá strápňujú storkami o Al Caponem z trebišovského družstva. To, čo stvára opozícia, médiá a Kiska, to už je fakt reálna fraška,” obul sa aj do médii na čele s verejnoprávnou RTVS.
“V Londýne ma odchytila televízia ohľadom vyjadrení premiéra a prezidenta. Samozrejme – slovenská. Britské média to absolútne nezaujíma a od britských politikov počúvame, aká je stredná Európa skvelá a ako nás podporujú. Slovenskej televízii som povedal, že je škandál, ako prezident Kiska namiesto upokojenia spoločnosti politicky zneužil vraždu a vybičoval emócie. Kiska sa správa ako posledný extrémista,” uviedol dnes Ľuboš Blaha, ktorý RTVS povedal, že neverí, že prezident má na to kapacitu, aby toto celé spískal a preto sa premiér legitímne pýta, čo je za tým celým. “Soros je podvodník, ktorý svojho času položil dokonca britskú libru a preto sa často skloňuje jeho meno, keď sa hovorí o destabilizácii štátov. Premiérovým otázkam preto rozumiem. Dodal som, že ak chce Kiska ďalej ubližovať Slovensku, mal radšej ostať na lyžovačke. A čo sa týka Nicholsonovej, dúfam, že zvyšok života strávi na súdoch, kde ju budú žalovať všetci tí nevinní ľudia, ktorým zničila za posledný týždeň životy prostredníctvom svojich nepodložených konšpirácií.”

“Som veľmi zvedavý, čo z mojich vyjadrení vystrihnú do Správ a či vôbec niečo: pretože za posledných 10 dní médiá systematicky púšťajú len pohľad opozície a liberálov. To, že to robí denník Penty, je vcelku pochopiteľné. Ale verím, že verejnoprávne média sa spamätajú, pretože koncesie neplatia len voliči Kisku, Sulíka a Matoviča, ale aj ľavicoví voliči – a tí sa ma dennodenne pýtajú, prečo by, preboha, mali platiť za to vymývanie mozgov,” povedal na záver na adresu RTVS.