Bratislava 15. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
K aktivitám iniciatívy za Slušné Slovensko zaujal stanovisko aj Ľuboš Blaha (Smer-SD), ktorý organizáciu prirovnal k mafii. “Treba poraziť hlavu chobotnice. Rozpoznáte ju tak, že sa nadmerne potí a ešte nadmernejšie vzdychá,” uviedol okrem iného poslanec

Na snímke zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, Karolína Farská, Katarína Nagy Pazmány a Táňa Sedláková a prezident SR Andrej Kiska

Blaha vysvetlil, že typická mafia funguje ako organizovaná sieť, ktorá má svojich ľudí na kľúčových miestach. “Ak sa stane, že mafián čelí podozreniu, tak sa títo kumpáni aktivizujú, či už v politike, v médiách či v zahraničí. A chránia svojho mafiánskeho spojenca. Proste mafia, všetci to poznáte z histórie či z filmov.”
Zároveň sa pýta, či na tom istom princípe ako mafia nefunguje aj Slušné Slovensko – ako taká chobotnica. “Keď čelí vyšetrovaniu, tak sa deje presne to isté, ako pri priemernej mafii. Aktivizujú sa spojky v politike – Kiska, Nicholsonová, ďalší.

Poslanec si všimol, že sa začali aktivizovať spojky v médiách – “v tých, ktoré majú v rukách kumpáni z biznisu, Penta či Eset”. “Aktivizujú sa spojky zo zahraničia – rôzne novinárske mimovládky a asociácie.”
Cieľom je podľa Ľuboša Blahu vyvinúť tlak, aby sa nevyšetrilo obvinenie, ktorému čelia kumpáni. “Cieľ je beztrestnosť.”
“Slušné Slovensko funguje ako mafia. A presne tak by sme sa k nemu mali aj správať. Je to chobotnica, nie izolované skupinky. To nie je len Šeliga či nejaké stredoškoláčky, to je aj Kiska či Peťa. To nie sú len maturantky Farská či Nicholsonová, to sú aj denníky Sme či N.”
Je to podľa jeho názoru jedna veľká prepojená sieť, chobotnica, ktorá má cieľ, a to prevziať moc. “Pomenoval to Kiska na Pohode. Moc. O tú ide predovšetkým. Táto chobotnica je veľmi nebezpečná a existuje vážne podozrenie, že je riadená zo zahraničia. Nesmieme dopustiť, aby Slovensko ovládli takéto chobotnice. A preto nestačí bojovať s chápadlami.”
Blaha na záver dodal: “Treba poraziť hlavu chobotnice. Rozpoznáte ju tak, že sa nadmerne potí a ešte nadmernejšie vzdychá.”

 

 
Príspevok Blaha: Iniciatíva Za slušné Slovensko funguje ako mafia. A presne tak by sme sa k nej mali aj správať zobrazený najskôr Hlavné správy.