Bratislava 25. marca 2018 (HSP/Foto:facebook)
 
Je nehorázne, že celé Slovensko sa skladá na platy týchto liberálnych politických aktivistov, ktorí z nejakého čudného dôvodu sami seba považujú za novinárov.

Poslanec Ľuboš Blaha dostáva množstvo mailov ktorých predmetom v poslednej dobe nie je ani opozícia, ani Kiska, ale verejnoprávna RTVS a predovšetkým jej traja zamestnanci Dobšinský, Hanzelová a Strižinec. K téme verejnoprávnej televízie, rozhlasu a jej redaktorov poskytol nasledovné stanovisko:
Je nehorázne, že celé Slovensko sa skladá na platy týchto liberálnych politických aktivistov, ktorí z nejakého čudného dôvodu sami seba považujú za novinárov. Jeden z nich nedokáže ani artikulovať, mumle, brble, skáče do reči a vrieska po politikoch, že sú “blbci”. Úroveň ožrana z dedinskej krčmy! Druhá nemá ani dokončené vzdelanie, zato je arogantná a zanietená v zvestovaní liberalizmu ako nejaká severokórejská súdružka v zvestovaní čučche. Tretí je na smiech kompletne všetkým – po tom, čo ho naposledy Peťo Pellegrini zosmiešnil v priamom prenose, by sa už nemal ani ukazovať na verejnosti. Preboha, čo je na týchto troch pajácoch profesionálne, nezávislé a štandardné? Traja treťotriedni pravicoví aktivisti, ktorých by v BBC nenechali ani nalievať kávu.
S prepáčením, ale v prípade RTVS zašla jednostrannosť, arogancia a politická angažovanosť v prípade niektorých “žurnalistov” do takého extrému, že s verejnoprávnou televíziou už odmietajú komunikovať aj predstavitelia vlády, pretože je pod úroveň dávať váhu tejto ideologickej sekte. A v RTVS si z toho ešte robia zásluhu. Nulová sebareflexia!
Verejnoprávna televízia a rozhlas je bez štipky objektivity, bez štipky nezávislosti. Stala sa hlasnou trúbou opozície a Kisku. Ľudia sú z toho oprávnene rozhorčení a verte, že toto v dejinách žurnalistiky nemá obdoby. Aby v demokratickej republike verejnoprávnu televíziu okupovali ľudia, ktorí vyvolávajú prevrat, mobilizujú ulicu a zvestujú pravicovo-liberálne ideológie ako nové evanjelium – toto je cez všetky čiary. Novinár, preboha, nie je politik, aktivista ani propagandista. Novinár má informovať! Tobôž vo verejnoprávnej inštitúciu, ktorá má reflektovať názory celej spoločnosti, nielen bratislavskej kaviarne.
Ak si finančné skupiny ako Penta či Eset organizujú vlastné denníky a platia novinárov za to, aby kopali do vlády – to je síce nemorálne a zvrátené, ale stále ešte ide o súkromné peniaze. Budeme to kritizovať, ale všetci ako-tak chápu, že v prípade Sme či Denníka N iba pištia žoldnieri finančných skupín. Ale ak novinári zneužívajú na politiku verejnoprávnu inštitúciu, ktorú musíme platiť my všetci, občania Slovenskej republiky, aby sme dostávali nezávislé informácie, to je v rozpore so všetkými princípmi demokracie, objektívnosti a spravodlivosti.
Ľudia mi denne píšu, že odmietajú platiť koncesionárske poplatky a ja sa im nečudujem. Verejnoprávna televízia a rozhlas sa pre polovicu Slovenska stala neslušným slovom. Pýtam sa celkom vážne: dokedy budú karikatúry novinárstva ako Dobšinský či Hanzelová strápňovať toto povolanie a znevažovať verejnoprávne poslanie?
Ak chceme na Slovensko prinavrátiť normálnu diskusiu, do verejnoprávneho média sa musia vrátiť novinári – skutoční novinári a nie nevzdelaní propagandisti. Na Slovensku musí prebehnúť vážna diskusia o stave verejnoprávnych médií. Takto to ďalej jednoducho nemôže pokračovať. Neočakávame nič iné ako profesionalitu a objektivitu. To, čo dnes predvádzajú niektorí novinári RTVS nemá s profesionalitou a objektívnosťou nič, ale kompletne nič spoločné.
V tejto súvislosti pred troma mesiacmi adresoval sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin list generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi v ktorom ho vyzval, aby umožnil realizáciu ústavného práva na slobodu prejavu a na šírenie pravdivých informácii aj takých, ktoré sa nepáčia “presstitútkam”, mimovládkam a skorumpovaným politikom.
V prípade, že nedôjde k náprave, vypracuje sudca Harabin podanie na Ústavný súd, na ústavnoprávne posúdenie ďalšieho opodstatnenia povinnosti platiť koncesionárske poplatky.
Štefan Harabin vtedy reagoval na skutočnosť, že o trestnom oznámení, ktoré podal na členov Dzurindovej vlády, kvôli umožneniu bombardovania Juhoslávie, žiadne slovenské médiá, ani verejnoprávne neinformovali. Zo slovenských médií o trestnom oznámení informovali iba Hlavné správy a niektoré zahraničné médiá.
Ak si verejnoprávne médiá – televízia a rozhlas neplnia svoju funkciu, má sudca najvyššieho súdu Štefan Harabín za to, že by si nemali nárokovať ani právo na platby od občanov. Jednostranné informovanie, ktoré sa v RTVS zaviedlo hlavne za riaditeľa Václava Miku po niekoľkomesačnom pôsobení Jaroslava Rezníka na tejto pozícií stále pretrváva. Vysielanie verejnoprávnych médií nemôže byť poplatné iba časti politického spektra (v tomto prípade opozície) a iba extrémistickým liberálnym názorom mimovladkárov.
 
Celý list si môžete prečítať TU.
 
Príspevok Blaha: Dokedy budú karikatúry novinárstva ako Dobšinský či Hanzelová strápňovať toto povolanie a znevažovať verejnoprávne poslanie? zobrazený najskôr Hlavné správy.