Bogota 16. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)
 
Kostarickí biskupi sa v piatok ospravedlnili za prípady sexuálneho zneužívania detí príslušníkmi katolíckej cirkvi v krajine, informovala agentúra DPA. Biskupi tieto činy označili za “jedny za najhorších a najodpornejších možných zločinov” a oznámili, že zavedú opatrenia na vyriešenie problému

Ilustračné foto

“My, biskupi sa ospravedlňujeme za tieto zločiny, ktoré vážne ublížili tým najmenším v zástupoch nášho pána,” povedal zástupca konferencie biskupov vo videu, ktoré uverejnili miestne médiá.
Biskupi vo vyjadrení priznali, že týmto zločinom sa nie vždy venuje primeraná pozornosť.
Biskupi sa zišli tento týždeň s cieľom prediskutovať, ako naložiť s obvineniami z pedofílie proti trom kňazom, uviedla agentúra Reuters. Dva z týchto prípadov už podľa Reuters vyšetruje úrad verejného prokurátora.
Opatrenia, ktoré oznámili biskupi, zahŕňajú prísnejšie posudzovanie kandidátov na vstup do kňazského stavu, smernice pre cirkevných zamestnancov ohľadom ochrany detí a mechanizmy na zvýšenie transparentnosti, uvádza DPA.
 
Príspevok Biskupi na Kostarike sa ospravedlnili za prípady zneužívania detí zo strany cirkvi zobrazený najskôr Hlavné správy.