Biskup Stolárik viedol púť veriacich na mariánske pútnické miesto Szentkut

Szentkut 21. júna 2017 (HSP/TKKBS/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Veriaci v sobotu sobotu 17. júna 2017 putovali na mariánske pútnické miesto Szentkut (Svätá studňa) v Maďarsku. Viedol ich diecézny biskup Mons. Stanislav Stolárik. Púť zorganizovali bratia františkáni, ktorí majú v správe miestny pútnický areál. Zúčastnilo sa na nej vyše 400 veriacich, prevažne z rožňavskej diecézy, ale aj z iných oblastí Slovenska či Maďarska.
Na snímke Mons. Stanislav Stolárik

Program začal príchodom a privítaním pútnikov. Bola tiež možnosť prijať sviatosť zmierenia. Potom nasledovala modlitba posvätného ruženca, po ktorej sa konala slávnostná svätá omša s biskupom Stolárikom. V jej úvode pútnikom privítal gvardián miestneho kláštora páter Peregrin, ktorý poukázal na jednotu Slovákov a Maďarov ktorí sa tu schádzajú, aby spoločne prosili a modlili sa k Panne Márii. V homílii sa prítomným prihovoril biskup Stolárik.
Kazate pripomenul hlavné posolstvo Panny Márie z Fatimy, ktorým je konať pokánie, pričom význam slova „pokánie“, by sme nemali chápať len v zmysle konania nejakých nábožných skutkov, ale je veľmi dôležité aj svedomité plnenie si svojich každodenných povinností. Ďalej vysvetlil podstatu a hĺbku pobožnosti prvých deviatich sobôt, ktoré sa v diecéze modlia od februára.
Svätá omša bola zakončená eucharistickou procesiou ktorú viedol rožňavský farár a veľ prepošt rožňavskej kapituly Jozef Markotán. Celé liturgické slávenie po modlitbe „Te deum“ zakončil eucharistickým požehnaním biskup Stolárik.
Po spoločnom obede a prestávke pokračoval program modlitbou Loretánskych litánií. Na záver tejto pobožnosti sa pútnici pomodlili modlitbu zverenia Panne Márii a biskup Stanislav Stolárik udelil prítomným svoje požehnanie. Posledným bodom programu celej púte bol krátky kultúrny program, ktorý si pre nás pripravili slovenskí obyvatelia obce Sámsonháza (Zdroj: Rožňavská diecéza / Upravené).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)