Springfield 2. marca 2018 (HSP/kath.net/LSN/jg/Foto:Pixabay)

Thomas Paprocki, americký biskup zo Springfieldu (štát Illinois), jasne vyhlásil, že americký senátor Dick Durbin, ktorý býva v jeho diecéze, nesmie prijímať Eucharistiu, dokiaľ neoľutuje svoje verejné zasadzovanie sa za legálny potrat.
Ilustračné foto

Biskup sa to napísal 13. februára po hlasovaní senátu, ktorý zamietol „Pain-Capable Unborn Child Protection Act“ (zákon o ochrane bolesť cítiaceho nenarodeného dieťaťa), ktorý mal zakázať potraty po 20. týždni tehotenstva.
Biskup Paprocki sa v stanovisku obrátil priamo na politikov Demokratickej strany USA:
„Štrnásti katolícki senátori hlasovali proti zákonu, ktorý by bol zakázal potraty po 20. týždni po oplodnení, vrátane senátora Richarda Durbina“.
Pripomenul aj kánon 915 Kódexu kánonického práva: „Ten stanovuje: Na sväté prijímanie sa nesmú pripustiť osoby, … ktoré tvrdošijne zotrvávajú v zjavne ťažkom hriechu. Durbin v senáte vždy hlasoval za široké povolenie legálnych potratov, preto tento senátor nesmie byť pripustený ku svätému prijímaniu, dokiaľ sa od svojho hriechu neodvráti.“
Biskup Paprocki tak pokračuje v postoji obrany viery, ktorý presadzoval už jeho predchodca George Lucas, súčasný arcibiskup v Omahe.
„Toto opatrenie nemá za cieľ trestať, ale priviesť zmenu zmýšľania,“ napísal biskup Paprocki ďalej. Vyjadril nádej, že politik zmení svoj názor a dodal: „Senátor Durbin bol kedysi za ochranu života. Modlím sa, aby sa k ochrane života vrátil.“
Richard Durbin zastáva štát Illinois v senáte od r. 1997. Zasadzuje sa za legálny potrat, za homosexuálne „manželstvo“ a podporoval aj štátne príspevky najväčšej americkej potratovej organizácii „Planned Parenthood Federation of America“.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.