Trenčín 24. júla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:Magdaléna Švančarková)
 
V dňoch 21. a 22. júla sa na pútnickom mieste Skalka uskutočnila hlavná púť, ktorú viedol nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák.

Hlavná púť, ktorú viedol nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák

Vo svojom príhovore pripomenul, že odkaz pustovníkov sv. Andreja-Svorada a sv. Benedikta smeruje k sebadarovaniu, ale aj sebazapreniu. „Často uchlácholíme svoje svedomie tým, že sa nemusíme za svoj živočíšny prízemný život hanbiť. Lebo tak žijú aj druhí. Naša spotreba rastie, ako by už nebolo ideálom tvoriť, ale troviť. Konzumný spôsob života v nás zabíja ľudskosť,” povedal biskup a zdôraznil, že sebazaprenie pustovníkov je podnetom na zamyslenie aj pre našu súčasnosť. Nielen svaly, ale aj vôľa sa dá vytrénovať.
Počas nedeľnej svätej omše Mons. Judák požehnal aj základný kameň nového pútnického domu. Ten plánujú postaviť na mieste pôvodného. „Mal by slúžiť na prijatie pútnikov, ale tiež pre bývanie kňazov, ktorí na Skalke budú vykonávať duchovnú službu pre pútnikov,” vysvetlil rektor diecéznej svätyne Peter Beňo. S výstavbou by sa malo začať v najbližších dňoch a postavený by mal byť do budúceho roka.
TK KBS informovala Magdaléna Švančarková.
 
Príspevok Biskup Judák na Skalke: Odkaz pustovníkov je sebadarovanie a sebazaprenie zobrazený najskôr Hlavné správy.