New York 29. marca 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, poverený Konferenciou biskupov Slovenska starostlivosťou o zahraničných Slovákov, slávil v utorok v New Yorku tzv. omšu svätenia olejov (missa chrismatis) s kardinálom Timothym Dolanom, predsedom Konferencie biskupov USA. 

Biskup Haľko slávil omšu svätenia olejov s kardinálom Timothym Dolanom

Zúčastnili sa na nej mnohí kňazi Newyorskej arcidiecézy. Kardinál Dolan na omši osobitne privítal slovenského biskupa, s ktorým sa mal možnosť po nej aj krátko porozprávať. Ďalšie stretnutie s kardinálom bude nasledovať v sobotu, keď kardinál príde do slovenskej farnosti na Manhattane, aby tu požehnal veľkonočné pokrmy.
Biskup Haľko odcestoval do zámoria v pondelok. V USA absolvuje pastoračnú návštevu ako biskup poverený Konferenciou biskupov Slovenska starostlivosťou o zahraničných Slovákov.Cesta biskupa potrvá do 1. apríla, kedy slávime Veľkonočnú nedeľu. V New Yorku bude sláviť sväté omše a kázať v Kostole sv. Jána Nepomuckého na Manhattane. Biskup Haľko už podobnú cestu v zámorí absolvoval v roku 2013. Počas leta zavítal na okružnú cestu s relikviou svätého Konštantína Cyrila po slovenských komunitách v Kanade a v USA.
 
Príspevok Biskup Haľko slávil omšu svätenia olejov s kardinálom Timothym Dolanom zobrazený najskôr Hlavné správy.