Radošovce 6. septembra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Farnosť Radošovce v nedeľu 16. septembra 2018 pozýva ku kaplnke Sedembolestnej Panny Márie vo Vieske. Miestny veriaci tu vybudovali pri kaplnke vo Vieske kalváriu, čím spolu vytvárajú duchovný komplex. Dielo financovali zo svojich milodarov a prispeli aj niektorí podnikatelia. Hodovú svätú omšu o 14:00 h bude sláviť bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Po nej požehná novovybudovanú krížovú cestu.

Plagát

Myšlienka vybudovať kalváriu vznikla pri 50. výročí postavenia kaplnky v 2014. Kalváriu začali budovať 1.mája 2017 na sviatok sv. Jozefa – robotníka a napriek počiatočnému nezáujmu sa viacerí zapojili do prác na tomto diele. Jednotlivé zastavenia sú vymurované a do nich vložili reliefy zastavení krížovej cesty, ktoré sú osvetlené. V centre kalvárie sa nachádza kríž, ktorý si tento rok pripomína 100 rokov od postavenia.
Kríž dali postaviť Jozef Mikuš s manželkou Rozáliou z početného rodu Husárov. Manželia znášali v živote svoj kríž tým, že nemohli mať deti. Na znak vernosti Bohu postavili tento kríž za dedinou smerom ku kaplnke sv. Víta, pri nebezpečnej hlbokej ceste. Po zámere miestneho roľníckeho družstva urobiť v blízkosti kríža skladisko hnoja, sa rozhodli v roku 1988 premiestniť kríž na dôstojné miesto vedľa kaplnky Sedembolestnej Panny Márie vo Vieske a odtiaľ bol znova premiestnený v roku 2017 do priestoru Kalvárie.
TK KBS informoval Jozef Chrenka.
 

Príspevok Biskup Haľko požehná pri kaplnke vo Vieske novovybudovanú kalváriu zobrazený najskôr Hlavné správy.