New York 27. septembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP-Gian Ehrenzeller/ Keystone via AP)

Bill Gates, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších ľudí na svete, prezradil, že používa konkurenčný operačný systém Android
Na snímke americký miliardár Bill Gates

V rozhovore s Chrisom Wallasom pre Fox News Sunday bez obáv uviedol, že v poslednej dobe už preskočil z ním a jeho spoločnosťou vytvoreného Windows Phone na konkurenčný Android.
“Stále používam všetky počítače so systémom Windows. Telefón, ktorý mám … nedávno som vlastne prešiel na telefón s Androidom s množstvom softvéru od spoločnosti Microsoft,” prezradil Bill Gates o sebe. Značku používaného telefónu však už neuviedol.
Ian Fogg, analytik IT na technickom poradenstve spoločnosti IHS Markit, pre BBC vraví, že “súčasnou stratégiou spoločnosti Microsoft je široko sprístupniť jeho aplikácie a služby, a to aj v systémoch Android a iPhone”. Kým doteraz šlo len o operačný systém Windows, teraz sú v ponuke aj služby, ako napríklad Office či Outlook.
Gates používaním Androidu vlastne preukázal, že z hľadiska kvality dá prednosť aj inému produktu ako svojmu. Oceňuje týmto aj “fenomenálnu” konkurenciu spoločnosti Apple a jej zakladateľa Steva Jobsa v technologickom svete, ale zároveň potvrdil, že nepoužíva iPhone. “Nie, žiadny iPhone,” povedal s úsmevom.
No ešte v roku 2013 Gates vyhlásil, že jeho deti “nikdy nechceli” produkty spoločnosti Apple. “Obľubujú svoje telefóny so systémom Windows a obľubujú počítače s Windows,” vyhlásil vtedy.
V rozhovore spomenul Gates aj svoj blízky vzťah so Stevom Jobsom: “Obzvlášť v posledných rokoch bolo naše priateľstvo, ktoré vždy existovalo, veľmi posilnené, keďže sa zaoberal rakovinou a urobil tiež úžasnú prácu pre spoločnosti Pixar aj Apple. On a ja sme mali veľa spoločného. V niektorých smeroch sme boli iní. Steve bol génius, úplne úžasný. Je skvelé, že Apple pokračuje v dobrej práci.”