Herec John Goodman (v strede) s kolegami - herečkou Brie Larsonovou a hercom Jeffom Bridgesom.Herec John Goodman (v strede) s kolegami – herečkou Brie Larsonovou a hercom Jeffom Bridgesom.
Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Oblečený v poznávacom znamení hlavného hrdinu, kardigane, tak vzdal hold svojmu hereckému kolegovi z filmu Johnovi Goodmanovi, ktorý získal hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy, napísal na svojom webe časopis Rolling Stone.

Bridges počas ceremoniálu za jasotu prizerajúcich nečakane vyzliekol sako a obliekol si „kostým“ filmového povaľača Jeffa Lebowského, čiže Duda, ktorého si gangstri vo filme náhodou pomýlili s milionárom rovnakého mena. Tým sa rozpútal komplikovaný reťazec udalostí. Goodman v snímke hrá jeho kamaráta, vojnového veterána Waltera Sobchaka.

V roku 1998 snímka sklamala svojich tvorcov, keď sa jej nepodarilo do kín prilákať toľko divákov, koľko si filmové štúdiá pôvodne predstavovali. Postupom času ale film preukázal svoje kvality a stal sa z neho svojím spôsobom hit, ktorý pomaly, ale iste, prinášal zisky, a to najmä potom, čo sa snímka objavil na DVD.

Herec Jeff Bridges v typickom kardigane z filmu Big Lebowski.Herec Jeff Bridges v typickom kardigane z filmu Big Lebowski.
Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Bridgesov kolega a kamarát, John Goodman má od piatku hviezdu na Hollywoodskom chod­níku slávy. Šesťdesiatšty­riročný rodák z Missouri dostal hviezdu s číslom 2604, pričom na ceremoniáli ho okrem Jeffa Bridgesa sprevádzal aj Tom Hiddleston či herečka Brie Larson. S nimi si zahral v najnovšom filme Kong: Ostrov lebiek, ktorý sa od štvrtka premieta aj v slovenských kinách.