Washington 19. marca 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Tlačový hovorca Bieleho domu Sean Spicer vysvetlil, prečo Donald Trump nepotriasol rukou Angele Merkelovej, nehľadiac na to, že ona bola na žiadosť novinárov pripravená tak urobiť. Jeho slová prináša Spiegel.

Na snímke Angela Merkelová a Donald Trump si podávajú ruky

“Nemyslím si, že počul otázku,” vyhlásil Spicer s tým, že celá situácia nastala v dôsledku nedorozumenia.

Počas fotenia v Bielom dome novinári požiadali amerického prezidenta a nemeckú kancelárku, aby si podali ruky. “Pán prezident, môžeme si podať ruky?” Obrátila sa Merkelová na Trumpa, ale on na jej otázku nijako nereagoval. Mnohé médiá dospeli k záveru, že Trump vedome ignoroval kancelárku a tvrdo prezidenta skritizovali. Spiegel zase poznamenáva, že Biely dom sa pri komentovaní situácie snaží rozptýliť zlý dojem z prvej schôdzky dvoch lídrov.

Sám Trump na svojom Twitteri napísal, že stretnutie s Merkelovou bola výborné. Na Facebooku zverejnil fotografiu, na ktorej si podávajú ruky počas tlačovej konferencie.

Video na ktorom Merkelová navrhuje podanie rúk, ale Trump nereaguje si môžete pozrieť tu:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.